Milton, MultitrackStudio, PT Photo Editor i Stripes – najciekawsze programy tygodnia

Milton, MultitrackStudio, PT Photo Editor i Stripes – najciekawsze programy tygodnia

Milton, MultitrackStudio, PT Photo Editor i Stripes – najciekawsze programy tygodnia
10.09.2016 13:45

Przedstawiam kolejny przegląd najciekawszych nowości w naszej bazie programów. W tym tygodniu na pierwszym miejscu są multimedia. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje dla wybranych platform.

All in One Runtimes

All in One Runtimes to pakiet dodatków dla Windowsa, który pozwoli uruchamiać praktycznie wszystkie programy, wymagające instalowania dodatkowych komponentów. W pakiecie znajdują się: NET Framework 4.6 + dodatki, Java Runtime Environment 8, dodatkowe pliki DirectX 9.0c, pliki wykonywalne, Microsoft Visual C++ Runtimes (v2005 – v2015), Microsoft Visual J# 2.0 SE, Microsoft Silverlight 5, Adobe Flash Player (Opera, Firefox, Internet Explorer) i Shockwave Player 12 (wtyczka do Internet Explorer). Wszystkie można zainstalować na raz, oszczędzając sobie sporo czasu.

350188216181352385

Milton

Milton to program do rysowania, pozwalający oddać dowolną ilość szczegółów dzięki temu, że w zasadzie nie kończy się możliwość powiększania obrazu. Program działa „bez pikseli”, czyli wektorowo. Ponadto program nie ma przycisku „zapisz” – praca jest zapisywana na bieżąco i nie ma limitu akcji „cofnij”.

Milton ma bardzo prosty interfejs i bardzo szybko można opanować jego obsługę. Program świetnie działa z tabletami graficznymi, o ile nie jest uruchomiony na ekranie HiDPI. Trwają prace nad przystosowaniem go do wysokich rozdzielczości i skalowanego obrazu.

Milton działa tylko na Windowsie. Jeśli szukacie podobnego programu, ale bardziej dojrzałego i działającego także na OS X, polecam Mischief Free.

Document.Editor

Document.Editor to otwarty edytor tekstu. Jego interfejs do złudzenia przypomina Worda, ale program nie jest aż tak rozbudowany. Można w nim zapisywać i edytować pliki FlowDocument, DOCX, HTML, XPS, bezpośrednio dla Wordpressa i na serwer FTP. Poza podstawowymi narzędziami do formatowania tekstu można korzystać z odnośników, grafik, stopek, nagłówków, tabel i symboli. Nie zabrakło sprawdzania pisowni.

350188216181680065

MultitrackStudio Lite

MultitrackStudio Lite to działający na Macu i Windowsie program do nagrywania i miksowania ścieżek dźwiękowych i MIDI. Program ma szerokie możliwości miksowania i nakładania efektów, a ponadto na Windowsie można wykorzystać ekran dotykowy i na przykład wyświetlić na nim klawiaturę pianina. Zaletą programu jest mały apetyt na zasoby i prosty interfejs.

MultitrackStudio multitrack recording software

Poza wersją Lite istnieje też płatna odmiana programu, mająca szersze możliwości miksowania i wykorzystania karty dźwiękowej komputera.

Stripes

Stripes to prosty, minimalistyczny czytnik kanałów RSS, RDF i Atom dla Maców. Stripes nie ma żadnych funkcji poza możliwością czytania wiadomości, otwierania pełnych artykułów w przeglądarce i zapisywania odnośników w kolekcji ulubionych. Powstał po to, by prezentować wiadomości w estetyczny sposób, bez rozpraszania. Można jedynie zmienić rozmiar paska bocznego.

350188216182007745

Darmowa wersja programu pozwala czytać maksymalnie 5 kanałów. Kupno płatnej wersji znosi ten limit.

PT Photo Editor Lite

PT Photo Editor Lite to kolejny edytor zdjęć przeznaczony do retuszu i nakładania na zdjęcia różnych efektów. Można tu korzystać z licznych predefiniowanych ustawień barw, a także z klasycznych narzędzi do sterowania jasnością, kontrastem, temperaturą, poziomami i krzywymi. Nie zabrakło stempla retuszującego i możliwości nakładania łatek z innych fragmentów obrazu.

350188216182204353

PT Photo Editor Lite otwiera pliki zapisane z 8- i 16-bitową głębią barw i zapisuje jako 8-bitowe obrazy sRGB. Kolejną zaletą programu jest lekkość. Płatna wersja pozwala ponadto nakładać na zdjęcia znaki wodne, obrabiać je masowo, ma więcej narzędzi edycji i obsługuje profile barw (ICC).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)