Mimo płonących telefonów Samsung wciąż liderem. To Apple może przegrać z Chińczykami

Mimo płonących telefonów Samsung wciąż liderem. To Apple może przegrać z Chińczykami

Mimo płonących telefonów Samsung wciąż liderem. To Apple może przegrać z Chińczykami
27.10.2016 14:58, aktualizacja: 28.10.2016 11:38

Według opublikowanego przez IDC raportu, Samsung mimo głośnej afery z Notem 7, pozostał liderem sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale roku. Producenta znajdującego się na drugim miejscu, łatwo się domyśleć, ale już następne pozycje mogą być zaskoczeniem (może poza Huawei). Jeśli tendencje się utrzymają, to za kilka lat Samsung i Apple spadną z podium.

W trzecim kwartale najwięcej smartfonów sprzedał Samsung – 72,2 mln i zgarnął 20% rynku. Wynik świetny, ale gorszy od zeszłorocznego, w 2015 roku udało się osiągnąć sprzedaż na poziomie 83,8 mln egzemplarzy. Warto jednak zaznaczyć, że IDC nie bierze pod uwagę Galaxy Note’a 7. Ostatni topowy smartfon Samsunga początkowo sprzedawał się bardzo dobrze, ale afera w wybuchającymi poszczególnymi egzemplarzami, doprowadziła do wycofania Note’a 7 rynku.

Obraz

Jak łatwo zgadnąć, drugie miejsce należy do Apple. Firma z Cupertino sprzedała 45,5 mln smartfonów, zyskując 12,5% rynku. Jednak względem 2015 roku, Apple zakończyło trzeci kwartał z wynikiem o 2,5 mln gorszym. Nie pomogła nawet premiera iPhone’a 7. Nowy model nie wprowadził rewolucji, mamy do czynienia z poprawioną wersją poprzednika. Możliwe, że wraz z premierą następnego iPhone’a, który przyniesie większe zmiany, Apple odwróci niekorzystną tendencję.

Trzecia pozycja przypadła Huawei, chińskiej firmie, która zwłaszcza dzięki smartfonom ze średniej półki odniosła sukces także w Polsce. Wystarczy wejść na stronę jednego z większych marketów z elektroniką, by na czołowych pozycjach zobaczyć P8 Lite lub nowszego P9 Lite. Huawei na całym świecie, sprzedał 33,6 mln urządzeń, co pozwoliło mu zgarnąć 9,3% rynku. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych producentów, Huawei odniósł 23% wzrost względem 2015 roku.

Zaskoczeniem mogą być kolejne miejsca. Za Huawei znaleźli się dwaj chińscy producenci – OPPO i vivo. Co ciekawe, urządzenia tych firm nie są dostępne we wszystkich krajach, a często ich kupno jest utrudnione. Głównym rynkiem zbytu są więcej Chiny, i to dzięki klientom Państwa Środka, OPPO może chwalić się świetnym 121,6% wzrostem sprzedaży. Firma osiągnęła 25,3 mln sprzedanych sztuk.

Obraz

Przy obecnej tendencji, Apple niebawem odda drugie miejsce. Prawdopodobnie tuż za Samsungiem znajdzie się Huawei, chociaż zaskoczyć może nas OPPO. Nieznany w Europie producent, być może wyprzedzi Huawei, a nawet Apple. Tym bardziej, że to Chińczycy zaczynają wyznaczać trendy, tworząc najbardziej zaawansowane smartfony – Xiaomi Mi MIX.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)