MindFlix: wyrzuć pilota, Netflix może być sterowany umysłem

MindFlix: wyrzuć pilota, Netflix może być sterowany umysłem

MindFlix: wyrzuć pilota, Netflix może być sterowany umysłem
31.01.2017 15:13

Podczas imprezy Hack Day pracownicy Netflixa przedstawiają swoje śmielsze pomysły, w tym także te dotyczące nowych metod sterowania. Ostatnio pokazano opaskę Muse, które dzięki czujnikom EEG umożliwia sterowanie Netflixem za pomocą myśli.

Mimo iż mamy już urządzenia, które pozwalają wydawać polecenia komputerowi wykorzystując tylko mózg użytkownika, to technologia nadal jest tylko ciekawostką. Futurolodzy wierzą, że w przyszłości to właśnie w taki sposób będziemy „rozmawiać” z urządzeniami, a wszystkie obecne metody interakcji staną się zbędne. Zanim jednak tak się stanie, to możliwe, że wcześniej za pomocą myśli będzie wybierać ulubiony serial na Netfilxie.

MindFlix Netflix HackDay Winter2017

Głównym celem imprezy Hack Day jest zaprezentowanie rozwiązań, mających uczynić korzystanie z Netflixa wygodniejszym. W tym roku z pewnością wyróżniał się projekt MindFlix. Jego głównym elementem jest opaska Muse, która wykrywa fale EEG i pozwala sterować myślą. Po interfejsie poruszamy się wykonując ruchu głową, a jeśli chcemy obejrzeć dany serial czy film, musimy tylko zacząć myśleć o wciśnięciu przycisku Play. Jak zapewniają twórcy – to powinno wystarczyć, by uruchomić odtwarzanie.

Należy pamiętać, że mamy do czynienia z prototypem, pokazanym wyłącznie w ramach Hack Day. Nie oznacza to, że Netflix wprowadzi urządzenie do sprzedaży. Jednak może w już niedalekiej przyszłości zobaczymy podobne rozwiązanie. Sprawdziłoby się ono w przypadku osób, które mają spore trudności lub wręcz nie mogą korzystać z tradycyjnych metod sterowania – na przykład dotkniętych paraliżem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)