MacOSGryAkcja i strzelankiMinetest

Minetest

Minetest to darmowy i wieloplatformowy klon Minecrafta, który oferuje wiele opcji zabawy i umożliwia modyfikowanie rozgrywki na rozmaite sposoby.

Z poziomu głównego okna launchera Minetest wybieramy preferowany tryb gry (np. kreatywny), a także decydujemy, czy chcemy bawić się samemu, czy też wspólnie z innymi osobami za pośrednictwem internetu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by dostosować ustawienia do własnych preferencji (w tym jakość grafiki), wgrać paczki z dodatkowymi teksturami oraz fanowskie modyfikacje.

Po uruchomieniu gry Minetest nietrudno odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z kopią bijącego rekordy Minecrafta. Zasady rozgrywki są identyczne jak w dziele studia Mojang, a zatem eksplorujemy wielki, otwarty świat, gdzie musimy zdobyć rozmaite surowce, postawić budynki i – w zależności od wybranej opcji zabawy – przeżyć starcia z napotkanymi stworami. W grze nie mogło zabraknąć także rozbudowanego systemu tworzenia nowych przedmiotów przy użyciu znalezionych materiałów.

Minetest adresowany jest nie tylko do samych graczy, którzy szukają alternatywy dla Minecrafta, ale także osób chcących spróbować swoich sił w tworzeniu w modów do opisywanego tytułu.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań62
Data aktualizacji12 cze 2018
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)