WindowsGryAkcja i strzelankiMinetest
Minetest ikona

Minetest5.4.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Minetest to darmowy i wieloplatformowy klon Minecrafta, który oferuje wiele opcji zabawy i umożliwia modyfikowanie rozgrywki na rozmaite sposoby.

Z poziomu głównego okna launchera Minetest wybieramy preferowany tryb gry (np. kreatywny), a także decydujemy, czy chcemy bawić się samemu, czy też wspólnie z innymi osobami za pośrednictwem internetu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by dostosować ustawienia do własnych preferencji (w tym jakość grafiki), wgrać paczki z dodatkowymi teksturami oraz fanowskie modyfikacje.

Po uruchomieniu gry Minetest nietrudno odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z kopią bijącego rekordy Minecrafta. Zasady rozgrywki są identyczne jak w dziele studia Mojang, a zatem eksplorujemy wielki, otwarty świat, gdzie musimy zdobyć rozmaite surowce, postawić budynki i – w zależności od wybranej opcji zabawy – przeżyć starcia z napotkanymi stworami. W grze nie mogło zabraknąć także rozbudowanego systemu tworzenia nowych przedmiotów przy użyciu znalezionych materiałów.

Minetest adresowany jest nie tylko do samych graczy, którzy szukają alternatywy dla Minecrafta, ale także osób chcących spróbować swoich sił w tworzeniu w modów do opisywanego tytułu.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań379
Data aktualizacji9 lis 2021
Rozmiar pliku20.19 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Minetest ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)