Miniaturowy BB-8, droid z nowych Gwiezdnych Wojen, już w sprzedaży!

Miniaturowy BB-8, droid z nowych Gwiezdnych Wojen, już w sprzedaży!
04.09.2015 14:17
Miniaturowy BB-8, droid z nowych Gwiezdnych Wojen, już w sprzedaży!

Gdy opublikowano pierwszy zwiastun najnowszej części Gwiezdnych Wojen, uwagę wielu zwrócił nowy typ droida BB-8, który przypomina kultowego R2D2. Zainteresowanie wzrosło jeszcze bardziej, gdy jasnym stało się, że sympatyczny robot nie jest dziełem grafików komputerowych, a prawdziwą samobieżną konstrukcją. Fanów serii, choć zapewne nie tylko, ucieszy fakt, że właśnie rozpoczęto sprzedaż miniaturowego BB-8 sterowanego za pomocą iPhone'a

BB-8 App-Enabled Droid || Built by Sphero

Droid ma około 15 cm wysokości i w pełni zachował imponujący sposób poruszania się znany ze zwiastuna Gwiezdnych Wojen. Na górnej części kuli wprawiającej urządzenie w ruch, „wieżyczkę” montuje się za pomocą magnesu. Odpowiedzialna za wyprodukowanie droida firma Sphero przygotowała oczywiście odpowiednie oprogramowanie, które pozwala na zdalne sterowanie robotem i kilka dodatkowych funkcji.

350141995152664513

Dzięki aplikacji możliwe jest wyświetlanie na wyświetlaczu iPada lub iPhone'a obrazu z kamery, na który może zostać nałożona wiadomość wideo od znajomego. Obraz zostanie odpowiednio zniekształcony, tak aby przypominał hologramy, dzięki którym komunikują się bohaterowie sagi. Nie ma oczywiście większego praktycznego zastosowania, ale wygląda smakowicie i będzie nie lada gratką dla fanów Gwiezdnych Wojen. O ile oczywiście nie zniechęci ich cena. Miniaturową wersję droida BB-8 można zakupić w Apple Store za 150 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)