Ministerstwo Gospodarki udostępni kod serwisu konsultacje.gov.pl

Ministerstwo Gospodarki udostępni kod serwisu konsultacje.gov.pl

19.06.2013 14:33, aktualizacja: 19.06.2013 19:04

Niedawno uruchomiony został portal konsultacje.gov.pl, przeznaczony do konsultowania i zbierania opinii o aktach prawnych. Z punktu widzenia technologicznego serwis jest o tyle ciekawy, że powstał na bazie wolnego i otwartego oprogramowania i jego kod będzie ogólnodostępny.

Serwis bazuje na wolnym i otwartym projekcie Drupal i wykorzystuje Zend Framework do aplikacji łączących mechanizmy strony z repozytorium dokumentów Ministerstwa. System pozwala publikować dokumenty w Sieci i zarządzać nimi zgodnie z wytycznymi technicznymi i prawnymi. Według Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, która brała udział w projektowaniu oprogramowania, platforma ta ma potencjał, aby stać się domyślnym miejscem konsultowania dokumentów dla Rządu.

Obraz

Ministerstwo zamierza udostępnić kod źródłowy swojego rozwiązania na licencji GPL. Na razie wprowadzane są ostatnie poprawki, ale system już pracuje na danych produkcyjnych i w ciągu miesiąca powinien być gotów do publikacji. Nie wiadomo jeszcze z jakiego repozytorium kodu będzie korzystać Ministerstwo Gospodarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)