Mirabook: w ten sposób można naprawdę zmienić smartfona w laptop #CES2017

Mirabook: w ten sposób można naprawdę zmienić smartfona w laptop #CES2017

Mirabook: w ten sposób można naprawdę zmienić smartfona w laptop #CES2017
04.01.2017 21:09

Laptop nigdy nie zapewni w prostych zadaniach mobilności i wygody charakterystycznych dla smartfona, zaś smartfon staje się niekomfortowy nawet podczas pisania dłuższego e-maila. Przełączania się pomiędzy tymi urządzeniami dzięki coraz lepszej synchronizacji danych, staje się mniej kłopotliwe. Tylko nadal nie zyskujemy wygody jednego urządzenia, ale może to się zmienić. Mirabook nie jest zwykłym laptopem, to urządzenie, które możemy określić jako stację dokującą, która zmienia smartfon w laptopa.

Microsoft prezentując mobilnego Windowsa 10 pokazał własną wizję przyszłości smartfonów. Trzeba przyznać, że interesującą i jak najbardziej mogącą się niebawem spełnić, chociaż raczej w wykonaniu Google. Dzięki trybowi Continuum, mogliśmy podłączyć urządzenie z Windows 10 Mobile do większego ekranu, zyskując namiastkę pełnego Windowsa 10 i komputera w ogóle. Oczywiście projekt był mocno niedopracowany, ale możliwe, że pomysł zostanie podchwycony przez innych i w przyszłości komputery zostaną wyparte przez smartfony. Warto dodać, że Samsung podobne rozwiązanie chce oddać nam już w Galaxy S8.

Mirabook Turns Your Phone into a 13-inch Laptop

Ciekawą koncepcją jest Mirabook, czyli urządzenie, którego zadaniem jest przekształcenie smartfonu w laptop. Ten laptop został wyposażony w 13,3-calowy wyświetlacz Full HD, fizyczną klawiaturę QWERTY, podobno dobrej jakości głośniki, czytnik kart pamięci, HDMI, złącze audio, dwa USB 3.0 i USB Type-C. W aluminiowej obudowie znalazł się jeszcze akumulator, a całość waży mniej niż 1 kg. To praktycznie wszystko, nie mamy tutaj procesora czy dysku twardego, zostaną wykorzystane wnętrzności naszego smartfonu.

Do Mirabook podłączymy się wyłącznie z wykorzystaniem złącza USB Type-C. Obsługiwane są smartfony z Androidem, a także modele z Windows 10 Mobile. W przypadku tych drugich korzystać będziemy z trybu Continuum. Twórcy chwalą się, że zastosowany dodatkowy akumulator ma zapewnić 24 godzin pracy, także dla podłączonego smartfona.

Mirabook w sprzedaży ma pojawić się jeszcze w tym roku i ma kosztować 299 dolarów. Zainteresowani mogą go zobaczyć na targach CES. Obecnie jest on tylko ciekawostką, ale w przyszłości może właśnie tak będą wyglądały nasze laptopy. Ciekawe, czy wówczas będzie miejsce dla Microsoftu? W końcu walkę o rynek smartfonów firma z Redmond prawie przegrała.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)