MIUI 9: dostępna oficjalna lista nowości i grafiki

MIUI 9: dostępna oficjalna lista nowości i grafiki

MIUI 9: dostępna oficjalna lista nowości i grafiki
26.07.2017 12:25

Do debiutu nowej wersji jednej z najlepszych nakładek na Androida pozostał niecały miesiąc. MIUI 9 ma bowiem pojawić się już 16 sierpnia. Nakładka przyniesie dużą dawkę nowych funkcji, optymalizacji i kilka wartych uwagi dodatków. Xiaomi zaprezentowało dziś oficjalną listę nowości.

Xiaomi już wcześniej opublikowało listę 14 smartfonów, które dostaną Androida Nougat. Oczywiście w przypadku urządzeń tego producenta, nowa wersja Androida nie jest powiązana z najnowszą odsłoną MIUI. Przykładowo Xiaomi Mi 6 działa już pod kontrolą Androida 7.1 Nougat, ale nie posiada jeszcze MIUI 9. Jednakże opublikowana lista sugeruje modele, które mogą dostać nową odsłonę nakładki, w końcu są one obecnie dobrze wspierane przez Xiaomi.

Teraz Xiaomi przedstawiło szczegóły dotyczące MIUI 9. Pokazane zostały również grafiki przedstawiające wygląd poszczególnych elementów nakładki. Rewolucji we wzornictwie nie uświadczymy – skoncentrowano się na dopracowaniu interfejsu i wprowadzeniu nowych funkcji. Kolejnym celem, który miał zostać zrealizowany, było zoptymalizowanie nakładki.

350202689113909185

Xiaomi wspomina, że optymalizacja przyniosła poprawę w wydajności MIUI, a aplikacje będą teraz ładować się szybciej. Osiągnięte to zostało dzięki usprawnieniom wprowadzonym w harmonogramie wątków i akceleracji CPU. Wprowadzony został również nowy model dynamicznej alokacji zasobów – system jeszcze większym priorytetem obdarza aktualnie używane aplikacje.

350202689114040257

MIUI 9 otrzymało również automatyczne czyszczenie nieużywanych danych, usprawnione zarządzenie pamięcią podręczną czy funkcję zapobiegającą fragmentacji w czasie rzeczywistym.

350202689114171329

Wśród nowych funkcji znalazł się inteligentny asystent, który ma odczuwalnie usprawnić wyszukiwanie informacji na smartfonie. Pozwala on znaleźć aplikacje, kontakty, notatki, obrazy i więcej. Xiaomi wprowadziło również nową funkcję wyszukiwania zdjęć. Znalezienie zrzutów ekranu czy zdjęć z konkretną osobą lub zrobionych w konkretnej lokalizacji ma być teraz znacznie prostsze.

350202689114302401

Wyszukiwarka ma poradzić sobie także ze znalezieniem zdjęć z wybranymi... emocjami.Kolejna funkcja określana jest jako Smart app launcher i na podstawie treści ma sugerować aplikacje, które mogą nam się przydać.

350202689114433473

Wcześniej już dowiedzieliśmy się, że nowe MIUI ma być także odczuwalnie stabilniejsze, płynniejsze i wydajniejsze. Nakładka ma także otrzymać przydatne nowości, które trafiły do Androida Nougat. Otrzyma m.in. korzystanie z dwóch aplikacji na jednym ekranie czy tryb Picture-in-Picture umożliwiający oglądanie filmów w niewielkim pływającym okienku, widocznym w pozostałych aplikacjach i na pulpicie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)