Mniej powodów do nienawiści. Windows będzie wznawiał ściąganie aktualizacji

Mniej powodów do nienawiści. Windows będzie wznawiał ściąganie aktualizacji

14.02.2018 23:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znacie to uczucie, gdy do końca pobierania aktualizacji zostało kilka procent, ale coś poszło nie tak i trzeba zaczynać wszystko od nowa? Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników Windowsa 10 – będzie można kontynuować ściąganie aktualizacji. Microsoft wie, jak frustrujące jest to doświadczenie i zamierza złagodzić nasze cierpienia.

Przerywanie pobierania to poważny problem w przypadku większych aktualizacji, jak październikowy pakiet Fall Creators Update. Instalacja wymagała pobrania kilku gigabajtów danych, a wolnych łączy nie brakuje. Jeśli pobieranie zostanie przerwane przez błąd sieci albo brak prądu, Windows Update zacznie wszystko od nowa.

Dona Sarkar, kierująca programem Windows Insider, ujawniła rozwiązanie, jakie szykuje Microsoft. Krótko mówiąc, będzie można kontynuować pobieranie zamiast zaczynać wszystko od nowa. To kolejne ulepszenie po wprowadzeniu Unified Update Platform w ubiegłym roku, co znacznie zmniejszyło rozmiar aktualizacji docierających do użytkowników. Nie znamy niestety terminu wprowadzenia kolejnych ulepszeń, ale są w drodze.

O tej decyzji zaważyła nowa perspektywa, jaką zdobyli pracownicy Microsoftu dzięki programowi Windows Insiders4Good Fellowship. Przez ostatnie dwa lata firma współpracowała z przedsiębiorcami w różnych krajach Afryki, gdzie z jakością i ceną łączy bywa różnie.

Możliwość kontynuowania pobierania aktualizacji jest ukłonem w stronę rynków „sporadycznie połączonych”, ale skorzystają na nim wszyscy. W końcu komputer powinien być narzędziem gotowym do pracy, a nie powodem frustracji i obiektem nienawiści.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (146)