Mniejszego iPhone'a 6 nie będzie? Apple pracuje nad odświeżonym iPhonem 5se

Mniejszego iPhone'a 6 nie będzie? Apple pracuje nad odświeżonym iPhonem 5se

Mniejszego iPhone'a 6 nie będzie? Apple pracuje nad odświeżonym iPhonem 5se
25.01.2016 12:44, aktualizacja: 26.01.2016 13:24

Przez miesiące, które upłynęły od premiery szóstej odsłony iPhone, spekulacje dotyczące kolejnych smartfonów skupiały się oczywiście wokół iPhone’a 7 oraz wersji iPhone’a 6 z mniejszym wyświetlaczem. Wiarygodne źródła donoszą jednak, że najprawdopodniej kolejny smartfon z jabłkiem będzie stanowił zwrot ku przeszłości: firma ma bowiem pracować nad odświeżonym iPhonem 5, który trafić ma na półki pod nazwą iPhone 5se.

Historia nie przyznała racji Steve’owi Jobsowi, który twierdził, że smartfony z większymi wyświetlaczami nie będą się cieszyły zainteresowaniem konsumentów, sukcesem okazała się natomiast decyzja o porzuceniu żelaznej reguły dotyczącej maksymalnej przekątnej wyświetlaczy o długości 4 cali. Oczywiście pozostała duża grupa konserwatywnych użytkowników i to głównie z ich strony dochodziły postulaty opracowania mniejszej wersji ostatniej serii smartfonów iPhone.

Apple ugryzło tę kwestię inaczej: zamiast zmniejszać wielkość wyświetlacza „szóstki”, firma wyda iPhone’a 5 z podzespołami, które mają zapewnić mu konkurencyjność przez kolejne lata. Na forum onemorething.nl pojawiły się nawet wyciekłe zdjęcia, na których widać czytnik linii papilarnych. Do ich wiarygodności należy jednak podchodzić z dystansem.

Źródło: onemorething.nl
Źródło: onemorething.nl

Według źródeł serwisu 9to5mac, iPhone 5se (od special edition) ma między innymi oferować procesor A8 i koprocesor M8. Ponadto w starym-nowym smartfonie mają się także pojawić nowe kamery: główna o rozdzielczości 8 megapikseli, przednia to 1,2 MP. Można zatem zakładać, że będą to te same, świetne aparaty, co w iPhonie 6.

Do iPhone’a 5se mają także trafić inne podzespoły z szóstego iPhone’a: między innymi moduł NFC kompatybilny oczywiście z usługą Apple Pay, moduł Wi-Fi w standardzie 802.11ac, Bluetooth w wersji 4.2 oraz barometr zbierający dane dla aplikacji Health. Minimalnie zwiększona ma zostać także pojemność akumulatora.

Odświeżony iPhone 5 ma być także, w odróżnieniu od oryginału, dostępny w wersjach kolorystycznych również znanych z iPhone’a 6, a zatem srebrnej, szarej, złotej i różowej. Można zakładać, że ceny będą zbliżone do iPhone’a 5s (2199 zł w sklepie Apple), premiera nastąpi najprawdopodobniej w marcu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)