Mnóstwo chętnych na wymianę baterii w iPhone'ach, w Apple brakuje rąk do pracy

Tłum klientów w Apple Store z depositphotos
Tłum klientów w Apple Store z depositphotos
Oskar Ziomek

13.04.2018 11:58, aktual.: 13.04.2018 15:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mijają ponad 4 miesiące odkąd Apple przyznało się do celowego spowalniania iPhone'ów, by dbać o ich akumulatory. Działanie to wywołało niemałe zamieszanie, a ostatecznie by zadowolić w miarę możliwości klientów, zdecydowano się uruchomić program wymiany zużytych baterii, a później wprowadzić także nowe opcje w ustawieniach, które pozwalają samodzielnie zdecydować, czy zależy nam bardziej na wydajności, czy żywotności ogniwa.

Tymczasem najnowsze doniesienia sugerują, że zainteresowanie wymianami baterii w iPhone'ach jest tak duże, iż Apple brakuje pracowników, by realizować wszystkie zlecenia na czas. Jak informuje 9to5mac, do salonów Apple Store, gdzie liczyć można na wymianę, ściągani są specjalnie na te potrzeby dodatkowi pracownicy z Apple Care (na co dzień zajmujący się głównie zdalną pomocą techniczną), a także zatrudniani są zupełnie nowi technicy.

iOS pozwala już użytkownikowi samodzielnie zdecydować, czy zależy mu bardziej na żywotności baterii czy maksymalnej wydajności iPhone'a.
iOS pozwala już użytkownikowi samodzielnie zdecydować, czy zależy mu bardziej na żywotności baterii czy maksymalnej wydajności iPhone'a.

Jak widać, zainteresowanie wymianą musi być więc bardzo duże. Przypomnijmy, iż koszt wymiany akumulatora w iPhone'ach 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus oraz SE ustalony został w Polsce na 149 złotych. Za Oceanem cena wymiany w ramach programu to niespełna 30 dolarów (standardowy koszt to niecałe 80 dolarów).

Afera związana z akumulatorami iPhone'ów związana była z sytuacją, w której podczas największego obciążenia procesora urządzenia, celowo zmniejszana była jego maksymalna wydajność. Apple tłumaczyło działania bezpieczeństwem akumulatora, zaś użytkownicy interpretowali je jako mające na celu zmuszenie użytkownika do zakupu nowego urządzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)