Mobicast - eksperymentalny projekt Microsoftu

Mobicast - eksperymentalny projekt Microsoftu

Wojciech Cybulski
29.12.2009 11:46

Ulokowane w stolicy Egiptu laboratorium Microsoftu pracuje nad ciekawym projektem Mobicast, który umożliwia tworzenie połączonego obrazu wideo z kilku filmów nagrywanych telefonem komórkowym - a wszystko to w czasie rzeczywistym.

Oprogramowanie postępuje z plikami wideo podobnie, jak Photosynth czyni to ze zdjęciami. Jak widać na filmie demonstrującym możliwości projektu, Mobicast został zaprojektowany do współpracy z niskiej rozdzielczości materiałem wideo nagrywanym telefonem komórkowym, dzięki czemu aplikacja może na żywo generować panoramę wideo. By Mobicast był w stanie połączyć dwa (lub więcej) filmy ze sobą, muszą one przez większość czasu trwania posiadać wspólne punkty. Stosowne oprogramowanie należy zainstalować na telefonie i umożliwić mu komunikację z serwerem projektu, który odpowiedzialny jest za obróbkę i montaż materiału - w trakcie tego procesu wykorzystywane są m.in. wskazania GPS-ów umieszczonych w telefonach, ułatwiające pracę algorytmów pozycjonujących.

Na obecnym etapie projektu Mobicast działa jedynie z telefonami pracującymi pod kontrolą Windows Mobile, choć niewykluczone, że z czasem jego zasięg zostanie rozszerzony.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)