Mobilny Office będzie edytował bez abonamentu, można testować wersję dla Androida

Mobilny Office będzie edytował bez abonamentu, można testować wersję dla Androida

06.11.2014 16:28, aktual.: 07.11.2014 12:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe aplikacje Office dla iPhone'a oraz aktualizacja Office'a dla iPada są już dostępne. Uruchomione zostały również zapisy do testów Office'a dla tabletów z Androidem. Co ważne, bez logowania będzie można jedynie przeglądać dokumenty, ale użytkownicy wymienionych wyżej urządzeń będą mogli tworzyć i edytować dokumenty po zalogowaniu na konta bez subskrypcji Office 365. Subskrybenci wkrótce zyskają dostęp do nielimitowanej przestrzeni w chmurze Microsoftu.

Aplikacje na różnych platformach zachowują identyczny interfejs, dzięki czemu można swobodnie pracować na różnych urządzeniach w znanym środowisku. Aplikacje Word, Excel i PowerPoint na Androida oraz iPhone'a obsługuje się identycznie i mają bardzo podobne możliwości, jak ta znana z iPadów. Office dla tabletów z jabłkiem z dzisiejszą aktualizacją zyskał między innymi możliwość połączenia się z Dropboksem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Możliwość tworzenia i edycji dokumentów bez subskrypcji Office 365 nie oznacza niestety, że dostaniemy za darmo Office'a z pełnią możliwości. Niektóre zaawansowane funkcje dostępne są jedynie za opłatą. Są to między innymi: wstawianie obiektów WordArt, dodawanie cieni i stylów odbicia obrazów, dodawanie kolorów niestandardowych do kształtów czy sprawdzanie notatek prelegenta podczas wyświetlania prezentacji w widoku prezentera (PowerPoint).

Kompletny zestaw funkcji można uzyskać dzięki subskrypcji Office 365. Poza wymienionymi wyżej będzie to także 1 TB na dysku OneDrive, a wkrótce wszelkie ograniczenia zostaną zniesione. Z ponad miliardem użytkowników pakietu Office na całym świecie, ponad 40 milionami pobrań wersji na iPada i 7,1 miliona abonentów Office 365 to oczywiste, że Microsoft uznał aplikacje mobile Office za niezbędne w pracy.

Aplikacje dla systemu iOS można już pobrać z naszej bazy. Dla iPhone'a oraz iPada w amerykańskim App Storze dostępny jest jeden zestaw uniwersalnych aplikacji, który lada chwila powinien znaleźć się także w polskiej wersji sklepu. Office dla iOS składa się z Worda, Excela i PowerPointa. Dla iPhone'a wciąż dostępny jest stary Office Mobile. Nowe aplikacje są dostępne w 29 językach w 136 krajach i wymagają iOS 7 lub nowszego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Chętni przetestować wersję dla Androida na tabletach mogą zarejestrować się do programu testerskiego. Podczas rejestracji należy podać model swojego tabletu i rozmiar jego ekranu. Stabilna wersja pakietu powinna być dostępna na początku przyszłego roku, a jeśli ktoś nie chce korzystać z niestabilnego oprogramowania, może sięgnąć po Office Mobile dla Androida.

Tak będzie wyglądał w pełni dotykowy Office dla Windows, który zostanie wydany razem z Windows 10:

Obraz

Więcej o tej wersji dowiemy się niebawem. Niektóre źródła mówią, że od strony kodu ta wersja spokrewniona jest z przygotowywanym właśnie Office'em dla Androida. Użytkownicy Windows Phone, podobnie jak w przypadku OneNote, znów zostali w tyle.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)