Mobilny Office będzie preinstalowany na tabletach z Androidem

Mobilny Office będzie preinstalowany na tabletach z Androidem
24.03.2015 10:34
Mobilny Office będzie preinstalowany na tabletach z Androidem
Redakcja
Redakcja

Wprowadzenie aplikacji Microsoftu do najnowszego Samsunga Galaxy S6 było jedynie przygrywką przed znacznie większym koncertem. Korporacja właśnie poinformowała, że poszerzyła umowę z Koreańczykami, a także nawiązała współpracę z innymi firmami. Mobilny Office trafi na wiele tabletów z Androidem, niestety nie w Polsce.

Od kiedy mobilny pakiet Office pojawił się w wersji dla Androida, Microsoft wyraźnie stara się, aby był preinstalowany na jak największej liczbie urządzeń. Niektóre z aplikacji firmy trafiły na pokład smartfona Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, ale to nie koniec. Umowa z Samsungiem została rozszerzona, OneNote, OneDrive, Skype i mobilny Office składający się z Worda, Excela i PowerPointa trafią także na wybrane tablety Samsunga. Zainteresowani zakupem będą mieli do dyspozycji trzy pakiety biznesowe, bezpieczeństwem danych firmowych ma się z kolei zająć platforma KNOX.

350133023754446785

Współpraca została nawiązana również z firmą Dell i niektórymi lokalnymi dostawcami OEM – TrekStor z Niemiec, JP Sa Couto w Portugalii, Datamatic we Włoszech, DEXP w Rosji, Hipstreet w Kanadzie, QMobile w Pakistanie, Casper w Turcji i Tecno zajmującego się obsługą w niektórych rejonach Afryki. Na tabletach z Androidem sprzedawanych przez te firmy preinstalowane będą aplikacje pakietu Office. Niestety jak widać, wśród operatorów nie znajdziemy żadnej firmy z Polski. Pomimo, że usługi Microsoftu są w naszym kraju zadziwiająco popularne (co widać choćby po wynikach Windows Phone), nie udało się przygotować dla nas ciekawej oferty.

W ostatnim czasie Microsoft działa bardzo aktywnie na wielu frontach. Poprawia się sytuacja użytkowników Windows Phone, którzy byli przez długi czas traktowani po macoszemu. Wciąż napływają informacje związane z Windows 10 i wprowadzonymi w nim nowościami, a do tego korporacja zapewnia coraz lepsze wsparcie swoich usług na konkurencyjnych platformach. A przecież jeszcze kilka lat temu mobilny Office był reklamowany jako pakiet przygotowany specjalnie z myślą o osobach, które zdecydują się na zakup sprzętu ze znaczkiem Windows.

Ta strategia nie przyniosła żadnego rezultatu, być może dlatego, że niewielkie ekrany i brak klawiatury fizycznej wykluczają sensowną pracę, a użytkownicy nie chcą przesiadać się na mobilnego Windowsa. Teraz Microsoft udostępnia oprogramowanie dla wszystkich wiodących systemów i jest to strzał w dziesiątkę - użytkownik nie musi rezygnować z Androida, może natomiast korzystać z pakietu Office. Rosną więc szanse na to, że więcej osób zdecyduje się na subskrypcję Office 365.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)