Mobilny Office będzie preinstalowany na tabletach z Androidem

Mobilny Office będzie preinstalowany na tabletach z Androidem

Mobilny Office będzie preinstalowany na tabletach z Androidem
Redakcja
24.03.2015 10:34, aktualizacja: 24.03.2015 11:12

Wprowadzenie aplikacji Microsoftu do najnowszego Samsunga Galaxy S6 było jedynie przygrywką przed znacznie większym koncertem. Korporacja właśnie poinformowała, że poszerzyła umowę z Koreańczykami, a także nawiązała współpracę z innymi firmami. Mobilny Office trafi na wiele tabletów z Androidem, niestety nie w Polsce.

Od kiedy mobilny pakiet Office pojawił się w wersji dla Androida, Microsoft wyraźnie stara się, aby był preinstalowany na jak największej liczbie urządzeń. Niektóre z aplikacji firmy trafiły na pokład smartfona Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, ale to nie koniec. Umowa z Samsungiem została rozszerzona, OneNote, OneDrive, Skype i mobilny Office składający się z Worda, Excela i PowerPointa trafią także na wybrane tablety Samsunga. Zainteresowani zakupem będą mieli do dyspozycji trzy pakiety biznesowe, bezpieczeństwem danych firmowych ma się z kolei zająć platforma KNOX.

350133023754446785

Współpraca została nawiązana również z firmą Dell i niektórymi lokalnymi dostawcami OEM – TrekStor z Niemiec, JP Sa Couto w Portugalii, Datamatic we Włoszech, DEXP w Rosji, Hipstreet w Kanadzie, QMobile w Pakistanie, Casper w Turcji i Tecno zajmującego się obsługą w niektórych rejonach Afryki. Na tabletach z Androidem sprzedawanych przez te firmy preinstalowane będą aplikacje pakietu Office. Niestety jak widać, wśród operatorów nie znajdziemy żadnej firmy z Polski. Pomimo, że usługi Microsoftu są w naszym kraju zadziwiająco popularne (co widać choćby po wynikach Windows Phone), nie udało się przygotować dla nas ciekawej oferty.

W ostatnim czasie Microsoft działa bardzo aktywnie na wielu frontach. Poprawia się sytuacja użytkowników Windows Phone, którzy byli przez długi czas traktowani po macoszemu. Wciąż napływają informacje związane z Windows 10 i wprowadzonymi w nim nowościami, a do tego korporacja zapewnia coraz lepsze wsparcie swoich usług na konkurencyjnych platformach. A przecież jeszcze kilka lat temu mobilny Office był reklamowany jako pakiet przygotowany specjalnie z myślą o osobach, które zdecydują się na zakup sprzętu ze znaczkiem Windows.

Ta strategia nie przyniosła żadnego rezultatu, być może dlatego, że niewielkie ekrany i brak klawiatury fizycznej wykluczają sensowną pracę, a użytkownicy nie chcą przesiadać się na mobilnego Windowsa. Teraz Microsoft udostępnia oprogramowanie dla wszystkich wiodących systemów i jest to strzał w dziesiątkę - użytkownik nie musi rezygnować z Androida, może natomiast korzystać z pakietu Office. Rosną więc szanse na to, że więcej osób zdecyduje się na subskrypcję Office 365.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)