Mobilny Outlook się zmienia, niebawem znajdziemy w nim opcje z Sunrise

Mobilny Outlook się zmienia, niebawem znajdziemy w nim opcje z Sunrise
Redakcja

28.10.2015 20:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft intensywnie pracuje nad mobilną wersją klienta pocztowego Outlook dla systemów Android i iOS – klienci firmy mogą z niego korzystać nawet bez przesiadania się na mobilnego Windowsa. Dzisiejsze informacje z Redmond pokazują, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się bardzo istotnych zmian związanych zarówno z jego wyglądem, jak i funkcjonalnością.

Aplikacja pojawiła się w sklepach mobilnych w styczniu, choć tak naprawdę trudno mówić o tym, aby autorami pierwszej wersji byli programiści Microsoft – korporacja nie stworzyła swojego programu zupełnie od podstaw, lecz po wyłożeniu 200 mln dolarów przejęła aplikację pocztową Acompli. To właśnie ona stała się podstawą mobilnego Outlooka, początkowo zbierając zresztą negatywne opinie. To już historia, a miesiące te zostały poświęcone na rozbudowanie programu i poprawę błędów.

Obraz

Teraz czas na większe zmiany, pierwsi zauważą je już dzisiaj użytkownicy iOS: mobilny Outlook został przeprojektowany i posiada nowy wygląd, który ma oferować wygodniejszą obsługę, a także większą czytelność. Aplikacja według zapewnień producenta zapewnia szybsze wykonywanie najczęstszych operacji np. przez odpowiednie oznaczanie wiadomości powiązanych z jakimś wydarzeniem. Na początku listopada zmiany pojawią się także w wersji na Androida – tutaj możemy spodziewać się interfejsu z elementami Material Design, a więc dopasowanego do całej platformy.

Zmiany w wyglądzie nie są jednak jedynym, czego doświadczymy w nowym Outlooku. Microsoft przejął nie tylko Acompli, ale także rozbudowany kalendarz Sunrise. Aplikacja wciąż jest dostępna jako osobny twór, ale osoby nad nią pracujące dołączyły do zespołu Outlooka i w zbliżających się miesiącach możemy spodziewać się znacznej rozbudowy opcji związanych z obsługą kalendarzy. Już teraz wiadomo, że w ramach tych zmian pojawi się m.in. połączenie z ulubionymi aplikacjami i usługami czy znacznie lepszą obsługę stref czasowych. Po zakończeniu integracji projekt Sunrise zostanie zamknięty.

Obraz

Zmiany zapowiadają się obiecująco i cieszą – ważne, że Microsoft dostarcza swoją aplikację do klientów korzystających z platform innych niż mobilny Windows. Sam program oferuje natomiast coraz większe możliwości: Outlook to nie tylko klient poczty wspierający konta Microsoftu, Google, Apple i dostęp przez IMAP, ale również książka adresowa, menadżer chmur internetowych i obsługa kalendarzy. Najnowszą wersję znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)