Mobilny Windows żyje i ma się dobrze! Wśród nowojorskich policjantów

Mobilny Windows żyje i ma się dobrze! Wśród nowojorskich policjantów

Mobilny Windows żyje i ma się dobrze! Wśród nowojorskich policjantów
01.06.2016 14:49

Możemy do woli używać sobie na Microsofcie w związku z porażką, jaką okazał się mobilny Windows i smartfony z nim, jednak zdarza się, że tracący w szybkim tempie popularność system odnosi pewne sukcesy. Nie jest to może zakładane przez sam Microsoft podczas konferencji BUILD zaspokojenie potrzeb działu biznesowego i korporacyjnego, niemniej trzeba przyznać, że mobilne okienka znalazły swoje miejsce na świecie. Jest nim Nowy Jork.

A konkretniej komisariaty i radiowozy słynnej NYPD, której najpopularniejszego growego detektywa widać powyżej. Jak można przeczytać na łamach NY Daily News, nowojorscy funkcjonariusze policji zostali bowiem wyekwipowani w smartfony będące częścią nowego systemu obsługi zgłoszeń. Urządzenie mobilne ma być tam dziś podstawowym narzędziem pracy dla tysięcy policjantów.

Zaskoczeniem może być zatem, że oprogramowanie przeznaczone do obsługi i reagowania na zgłoszenia centrali zostało przygotowane na… urządzenia z mobilnym Windowsem. Dzięki aplikacjom możliwe jest nie tylko uzyskiwanie powiadomień o wydarzeniach w mieście. Posiadają one takie funkcje, jak przechwycenie przez funkcjonariusza w terenie połączenia do numeru 911, dzięki czemu można wykluczyć udział centrali.

Źródło: nydailynews.com
Źródło: nydailynews.com

Celem jest oczywiście możliwie jak największa redukcja czasu reakcji służb na zgłoszenia nowojorczyków. W ciagu pierwszych 4 miesięcy udało się go skrócić o 12,6%, co ma być największym tego rodzaju sukcesem od 5 lat. W przypadku przestępstw wymagających największego pośpiechu NYPD może się teraz pochwalić średnim czasem dojazdu na poziomie 4 minut 26 sekund.

Lumie trafiły do 36 tys. funkcjonariuszy w całym mieście. Zaangażowanie systemu wykorzystującego aplikacje mobilne – nawet na niejednokrotnie wyśmiewanym mobilnym Windowsie – miało ,według Jessici Tisch z działu IT nowojorskiej policji, kompletnie zrewolucjonizować sposób zarządzania pracą policjantów w jednym z największych miast świata.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)