MoboRobo: zarządzaj swoim Androidem i iOS z poziomu komputera

MoboRobo: zarządzaj swoim Androidem i iOS z poziomu komputera

MoboRobo: zarządzaj swoim Androidem i iOS z poziomu komputera
Paweł Piskurewicz
15.09.2014 11:55

MoboRobo to program, który powinien ucieszyć osoby często przerzucające pliki i dane pomiędzy urządzeniami. Nie tylko ułatwia zarządzanie nimi, ale także pozwala obsługiwać najważniejsze funkcje telefonu i tabletu z poziomu naszego komputera. Wystarczy odpowiednia aplikacja i połączenie przez Wi-Fi lub kabel USB.

Aplikacja zapewnia nam dostęp do danych z naszego urządzenia. Połączenia możemy dokonać na dwa sposoby: za pomocą kabla USB oraz wspólnej sieci Wi-Fi. W pierwszym przypadku należy odpowiednio skonfigurować telefon, aktywując w nim tryb debugowania USB w opcjach programistycznych. Domyślnie są one ukryte przed użytkownikiem. Aby je odblokować należy kilkukrotnie uderzyć w numer kompilacji (Ustawienia-> Informacje o telefonie).

Obraz

Jeżeli zdecydujemy się na połączenie Wi-Fi należy skorzystać ze specjalnej aplikacji Mobo Daemon. Za jej pomocą skanujemy wygenerowany przez program desktopowy kod QR, dzięki temu łączymy urządzenia. Ta metoda jest mniej stabilna, dodatkowo dostępna jedynie dla posiadaczy urządzeń z systemem Android.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na co pozwala nam MoboRobo? Zakres możliwości jest spory. Uzyskujemy dostęp do większości danych przechowywanych na urządzeniu, a także informacji o o nim samym. Możemy przeglądać zarówno listę aplikacji jak i multimediów, zarazem dokonywać na nich operacji. Bez problemu skasujemy niepotrzebne programy, czy też skopiujemy ostatnie zdjęcia.

Obraz

W łatwy sposób możemy również zarządzać naszymi SMS-ami. Otrzymujemy dostęp do folderów, nowych wiadomości oraz opcji odpisywania na nie. To przydatne rozwiązanie zwłaszcza gdy planujemy wysłać sporo SMS-ów. Pisanie na telefonie nigdy nie będzie tak wygodne jak na klawiaturze naszego komputera. Z jego poziomu możemy inicjować nowe połączenia, a także odbierać i odrzucać nadchodzące (nie zabrakło opcji przełączenia na tryb głośnomówiący).

Obraz

W przypadku większości danych MoboRobo oferuje opcje ich eksportu oraz tworzenia kopii zapasowych. Program posiada w sobie reklamy w formie ofert swoich usług. Nie są one jednak natarczywe, zwłaszcza gdy świadomie korzystamy z jego możliwości. Przykładowo, domyślnie części multimedialne otwierają się na sklepie z dodatkami (tapety, dzwonki, skórki), wystarczy jednak jedno kliknięcie aby przełączyć się na zawartość naszego urządzenia. Podobnie jest z aplikacją mobilną, która zawiera skrót do sklepu MoboRobo.[img=moborobo7]Jeżeli ktoś dużo korzysta z komputera MoboRobo może znacznie ułatwić obsługę telefonu. Wystarczy umieścić go w odpowiedniej odległość, podłączyć słuchawki (bezprzewodowe lub też zwyczajne) i możemy korzystać komfortowo z telefonu nawet na niego nie spoglądając. Program współpracuje także z iOS. Ilość oferowanych funkcji jest wtedy mniejsza, wspierane jest też tylko połączenie przez USB. MoboRobo dla komputerów z Windows znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)