Modularny, brytyjski smartzegarek dostosujemy do własnych potrzeb

Modularny, brytyjski smartzegarek dostosujemy do własnych potrzeb07.10.2015 16:33
Modularny, brytyjski smartzegarek dostosujemy do własnych potrzeb

Informacje o modularnych smartfonach pojawią się już od dłuższego czasu, najpopularniejszy z nich kryje się pod nazwą Project Ara. Brytyjska firma postanowiła pójść o krok dalej i poinformowała o ambitnych planach stworzenia modularnego smartwatcha.

Ze względu na niewielkie wymiary smartzegarków producenci muszą iść na pewne kompromisy. To powoduje, że otrzymujemy urządzenia z akumulatorami o niewielkiej pojemności, czy pozbawione innych elementów, które nie zmieściły się do małej obudowy. Często jednak nie wykorzystany zostaje pasek, który przecież mógłby posłużyć chociażby jako dodatkowy akumulator. Zauważyli to twórcy modularnego smartwatcha.

350143779275302849

Brytyjska firma Blocks poinformowała, że 13 października na serwisie Kickstarter rozpocznie się zbiórka na pierwszego modularnego smartwatcha. Tradycyjny pasek zostanie zastąpiony przez moduły rozszerzające możliwości zegarka, będziemy mogli je dowolnie wymieniać, aby dostosować urządzenie do własnych potrzeb. Oczywiście nowe moduły będziemy mogli dokupić. Przykładowo będziemy mogli dodać dodatkowy akumulator, moduł NFC czy GPS, gniazdo na kartę SIM, a nawet skaner linii papilarnych. Modularny smartwatch będziemy mogli dostosować do danej sytuacji, przykładowo do biegania skorzystamy z modułu GPS i tego odpowiedzialnego za pomiar tętna. Natomiast przed dłuższą podróżą sięgniemy po moduł z dodatkowym akumulatorem.

Zegarek od Blocks zaoferuje także dobre podzespoły, przynajmniej jeśli chodzi o procesor. Firma ogłosiła, że rozpoczęła współpracę z Qualcommem, a sercem smartzegarka prawdopodobnie będzie Snapdragon 400. Szanse na pojawienie się tego smartwatcha na rynku są dość spore, prototyp mogliśmy już zobaczyć na tegorocznych targach CES w Las Vegas.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)