Modularny smartwatch Block trafia do sprzedaży po miesiącach opóźnień

Modularny smartwatch Block trafia do sprzedaży po miesiącach opóźnień11.01.2018 14:29
Modularny smartwatch Block trafia do sprzedaży po miesiącach opóźnień

W 2015 roku brytyjska firma Blocks poinformowała, że stworzy modularnego smartwatcha. Do głównego modułu (koperty) możliwe miało być dołączanie dodatkowych modułów, podnoszących funkcjonalność zegarka. Ten interesujący pomysł już niebawem będzie można sprawdzić w praktyce. Na targrach CES poinformowano, że modularny smartwach trafia do sprzedaży.

Firma Blocks ogłosiła w Las Vegas, że w końcu będzie sprzedawała smartwatcha wszystkim zainteresowanym. Na decyzję musieliśmy trochę poczekać, bowiem wczesny prototyp pojawił się już na CES 2015, a w tym samym roku ruszyła zbiórka na Kickstarterze. Jak się później okazało, droga do finalnej wersji zegarka nie była prosta.

Pierwsze, optymistyczne plany zakładały, że sponsorzy z Kickstartera otrzymają smartwatcha do maja 2016 roku. Nie udało się jednak dotrzymać tego terminu, a osoby, które wsparły zbiórkę musiały czekać aż do września 2017 roku. Z kolei dopiero teraz, modularny zegarek otrzymał status produktu dopracowanego i staje się dostępny dla wszystkich.

350208806288189377

Smartwatch Blocks został wyceniony na 259 dolarów, czyli około 905 złotych bez podatku VAT. W tej cenie otrzymujemy jednak podstawowy zestaw, bez dodatkowych modułów. Jeśli jednak zdecydujemy się na zegarek, to prawdopodobnie sięgniemy również po moduły, stanowiące o wyjątkowości tego produktu. Każdy z nich kosztuje 35 dolarów i wprowadza ciekawe, nowe funkcje, jak dodatkowy akumulator, moduł GPS czy nawet latarkę LED. Dostępny jest także moduł „środowiskowy”, który został wyposażony w czujnik temperatury, ciśnienia powietrza i wilgotności. W planach jest rozszerzenie listy dostępnych modułów.

Jak wspomnieliśmy – na CES została ogłoszona dostępność modularnego smartwatcha, ale data wysyłki zakupionych egzemplarzy nie została określona. Wiemy tylko, że pierwsze partie mają zostać wysłane w pierwszym kwartale tego roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)