Modułowy PC ASUS Avalon z podzespołami w szufladach #Computex

Strona głównaModułowy PC ASUS Avalon z podzespołami w szufladach #Computex
30.05.2016 22:23
Modułowy PC ASUS Avalon z podzespołami w szufladach #Computex
bDYpPAAC

Podczas trwających właśnie targów Computex w Tajpej, ASUS pokazał warte uwagi podejście do komputerów stacjonarnych. Komputer nazwano Avalon i jego największą zaletą jest modułowość, sprawiająca, że wymiana wybranych komponentów jest banalnie prosta.

bDYpPAzV

Komputery stacjonarne wyglądają niemal tak samo. Oczywiście są wyjątki, ale znaczna większość nie wyróżnia się na tle innych. Nie można jednak tego powiedzieć o zaprezentowanym podczas konferencji Republic of Gamers nowym produkcie Asusa. Patrząc na ten niezwykły projekt, raczej nikt nie określiłby go nawet komputerem, bliżej mu do wysokiej klasy sprzętu audio.

Przy tworzeniu Avalon priorytetem było uczynić wymianę poszczególnych komponentów jak najłatwiejszą. Dodatkowo ASUS chciał do minimum ograniczyć okablowanie. Efektem są kieszenie zawierające podzespoły, a ich wymiana sprowadza się wyłącznie do wysunięcia i wsunięcia nowego modułu. Każdy, nawet osoba, który nigdy nie widziała wnętrza komputera, będzie mogła sama zamontować wydajniejszą kartą graficzną czy lepszy zasilacz.

350177845446010313

To nie koniec modułowych zdolności. Będziemy mogli określić liczbę dostępnych złącz, zależnie od potrzeb. Jeśli będziemy potrzebowali dwóch portów Ethernet, sięgniemy po moduł dla stacji roboczych, natomiast domowi użytkownicy, wybiorą wersję z jednym złączem Ethernet, ale w zamian dostaną USB Type-C. To oczywiście przykłady. Warto wspomnieć jeszcze o module ze złączami przystosowanymi do urządzeń wirtualnej rzeczywistości.

bDYpPAzX

Moduły z płytą główną komunikują się z wykorzystaniem złącz umieszonych na krawędziach. Okablowanie zostało więc ograniczone. Nie musimy bawić się w odpowiednie ułożone kabli, wsuwamy wyłącznie moduł do odpowiedniej kieszeni i to wszystko.

350177845446206921

ASUS Avalon obecnie jest prototypem, który został publicznie pokazany. Nie podane zostały informacje o cenie tego niezwykłego komputera, nie mamy również informacji o dacie jego debiutu na rynku. Pozostaje nam cierpliwie czekać.

Udostępnij:
bDYpPAAT