Moonlight 2.0

Moonlight 2.0

Grzegorz Niemirowski
18.12.2009 01:33, aktualizacja: 18.12.2009 03:03

Sponsorowany przez Novella Project Mono wydał wersję 2.0 oprogramowania Moonlight, otwartego zamiennika Microsoft Silverlight.

Moonlight 2.0 jest kompatybilny z Silverlight 2 oraz zawiera niektóre funkcje Silverlight 3, w tym obsługę API dla bitmap, plikowych okienek dialogowych, mechanizmu Pluggable Pipeline pozwalającego na włączanie się w dekodowany strumień multimedialny, wtyczek multimedialnych oraz niestandardowych kodeków. W nowej wersji ulepszono strumieniowanie multimediów w oparciu o jakość połączenia internetowego danego użytkownika. Ponadto włączono środowisko uruchomieniowe Mono do dystrybucji Moonlight, co ułatwi uruchamianie aplikacji pod Linuksem. Częściowo działa także funkcja "out-of-browser" umożliwiająca uruchamianie aplikacji poza przeglądarką.

Choć rozwój Moonlight jest nadal opóźniony w stosunku do Silverlight, to zbliża się do niego coraz szybciej. Testowa wersja Moonlight 3 ma być dostępna w pierwszym kwartale przyszłego roku a finalna w czerwcu. Moonlight 4 ma się pojawić niedługo potem.

Ponadto firmy Microsoft i Novell ogłosiły rozszerzenie współpracy w zakresie rozwijania Mono o obsługę także wersji 3 i 4 platformy Silverlight w Moonlight. W jej ramach Microsoft dostarczy odpowiednie środowisko testowe. Korporacja poinformowała także, że nie będzie pozywać użytkowników Moonlight w sprawie jej patentów, niezależnie czy będą oni korzystać z Moonlight dostarczonego przez Novella czy też pochodzącego z innych źródeł.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)