Moonlight 2.0

Grzegorz Niemirowski

18.12.2009 01:33, aktual.: 18.12.2009 03:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sponsorowany przez Novella Project Mono wydał wersję 2.0 oprogramowania Moonlight, otwartego zamiennika Microsoft Silverlight.

Moonlight 2.0 jest kompatybilny z Silverlight 2 oraz zawiera niektóre funkcje Silverlight 3, w tym obsługę API dla bitmap, plikowych okienek dialogowych, mechanizmu Pluggable Pipeline pozwalającego na włączanie się w dekodowany strumień multimedialny, wtyczek multimedialnych oraz niestandardowych kodeków. W nowej wersji ulepszono strumieniowanie multimediów w oparciu o jakość połączenia internetowego danego użytkownika. Ponadto włączono środowisko uruchomieniowe Mono do dystrybucji Moonlight, co ułatwi uruchamianie aplikacji pod Linuksem. Częściowo działa także funkcja "out-of-browser" umożliwiająca uruchamianie aplikacji poza przeglądarką.

Choć rozwój Moonlight jest nadal opóźniony w stosunku do Silverlight, to zbliża się do niego coraz szybciej. Testowa wersja Moonlight 3 ma być dostępna w pierwszym kwartale przyszłego roku a finalna w czerwcu. Moonlight 4 ma się pojawić niedługo potem.

Ponadto firmy Microsoft i Novell ogłosiły rozszerzenie współpracy w zakresie rozwijania Mono o obsługę także wersji 3 i 4 platformy Silverlight w Moonlight. W jej ramach Microsoft dostarczy odpowiednie środowisko testowe. Korporacja poinformowała także, że nie będzie pozywać użytkowników Moonlight w sprawie jej patentów, niezależnie czy będą oni korzystać z Moonlight dostarczonego przez Novella czy też pochodzącego z innych źródeł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)