Motorola ma coś specjalnego dla tęskniących za klawiaturami QWERTY

Motorola ma coś specjalnego dla tęskniących za klawiaturami QWERTY

Motorola ma coś specjalnego dla tęskniących za klawiaturami QWERTY
11.01.2018 16:36

Pamiętacie jeszcze HTC Desire Z lub Nokie z wysuwaną klawiaturą QWERTY? Dziś już znani producenci takich telefonów nie produkują i wypuszczają na rynek tylko nieznacznie się różniące, prostokątne bryły. Nic nie wskazuje by obecny trend miał się zmienić, ale dzięki zaprezentowanemu na CES 2018, nowemu modułowi Moto Mods, dodamy fizyczną klawiaturę do smartfonów Motoroli.

Motorola nie przestaje rozwijać modułów Moto Mods, których zadaniem jest zwiększanie funkcjonalności smartfonów z rodziny Moto Z. Wśród już dostępnych Moto Mods znajdziemy moduł będący inteligentnym głośnikiem z asystentką Amazonu, kamerę zdolną do kręcenia panoram sferycznych czy gamepad zmieniający smartfon w mobilną konsolkę do gier. Do już dość bogatej listy modułów dołączają dwa nowe – Lenovo Vital Moto Mod oraz Livermorium Slider Keyboard Moto Mod.

350208821186291649

Pod długą nazwą Livermorium Slider Keyboard Moto Mod kryje się moduł z wysuwaną klawiaturą QWERTY. Oferuje on pełną, fizyczną podświetlaną klawiaturę w formacie QWERTY, a dzięki zastosowanemu mechanizmowi, smartfon, a więc także jego ekran, można odchylić maksymalnie do 60 stopni.

Drugi zaprezentowany moduł – Lenovo Vital Moto Mod, umożliwia we współpracy ze smartfonem, dokładne mierzenie pięciu parametrów życiowych. Wyposażony jest w funkcję pomiaru tętna, częstotliwości oddechów, tlenu we krwi, temperatury ciała oraz skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi.

Motorola ogłosiła również wprowadzenie aplikacji moto, dającej łatwą możliwość przeglądania wszystkich dostępnych Moto Mods. Dostępna będzie we wszystkich krajach, w których oficjalnie sprzedawane są smartfony Moto Z. Podane zostały także ceny nowych modułów – Livermorium Slider Keyboard Moto Mod dostępny będzie za 99 dolarów późną zimą, a Lenovo Vital Moto Mod został wyceniony na 395 dolarów i w sprzedaży pojawi się już w kwietniu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)