Mozilla blokuje dodatki do Firefoksa stworzone przez Microsoft

Mozilla blokuje dodatki do Firefoksa stworzone przez Microsoft

Redakcja
19.10.2009 14:15, aktualizacja: 19.10.2009 17:00

W piątek na oficjalnym blogu wiceprezesa fundacji Mozilla pojawiła się informacja o zablokowaniu dodatku do przeglądarki Firefox o nazwie .NET Framework Assistant. Za powód podano luki w zabezpieczeniach jakie posiadać miał ten dodatek. Mozilla badała jednak tę sprawę przez cały weekend i ostatecznie zdecydowała się odblokować dodatek.

.NET Framework Assistant umożliwia użytkownikom przeglądarki Firefox korzystanie z technologii ClickOnce w celu uruchamiania aplikacji działających w oparciu o środowisko .NET. Przypomnijmy, że dodatek ten instalował się automatycznie z programem .NET Framework 3.5 Service Pack 1. Całe zamieszanie związane z tym addonem rozpoczęło się jednak wraz z piątkowym wpisem Mike'a Shavera na jego oficjalnym blogu. Okazało się, że dodatek ten stwarza pewne niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników i Microsoft radzi, by go wyłączyć. Mając jednak na uwagę problemy jakie wiele osób ma z usunięciem tej wtyczki postanowiliśmy, w porozumieniu z jej producentem, odgórnie ją zablokować.

Działanie firmy Mozilla nie spodobało się jednak niektórym użytkownikom, w opinii których odgórne zablokowanie dodatku uniemożliwiło jego wykorzystywanie przez osoby, które uaktualniły już wtyczkę i były bezpieczne zanim jeszcze twórca Firefoksa zdecydował się na podjęcie jakichkolwiek kroków. Wczoraj popołudniu Shaver poinformował jednak, że ostatecznie uznano dodatek .NET Framework Assistant za bezpieczny i nie jest on dalej blokowany. W dalszym ciągu użytkownicy przeglądarki nie mogą jednak korzystać z innego addona - Windows Presentation Foundation. Wiceprezes Mozilli zapewnił, że programiści jego firmy dokładają wszelkich starań, by jak najszybciej rozwiązać ten problem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)