Mozilla: Google spowalnia YouTube'a w Firefoksie i przeglądarce Microsoftu

Strona głównaMozilla: Google spowalnia YouTube'a w Firefoksie i przeglądarce Microsoftu
25.07.2018 12:14
Mozilla: Google spowalnia YouTube'a w Firefoksie i przeglądarce Microsoftu

Czy Google wyciągnie wnioski po nałożeniu kary przez Komisję Europejską? Możliwe, że Android w Europie stanie się innym produktem, niekoniecznie lepszym. Jednak Google swoją dominującą pozycję wykorzystuje także w innych swoich usługach, a przynajmniej tak twierdzi Menedżer Techniczny Programu pracujący w Mozilli.

bETrHCGd

Oskarżenie, które zostało opublikowane na Twitterze przez Chrisa Petersona wycelowane jest w Google. Zarzuca on lepsze działanie YouTube w jedynej słusznej dla Google przeglądarce. Natomiast produkty konkurencji mają działać odczuwalnie gorzej.

W przypadku Firefoksa i Microsoft Edge strona YouTube ma ładować się nawet pięć razy wolniej. Winowajcą ma być użyta technologia Polymer, która posłużyła do ostatniego przebudowania serwisu. YouTube używa bowiem wycofanego DOM v0 API, który zaimplementowany jest wyłącznie w Chrome.

[twitter=https://twitter.com/cpeterso/status/1021626510296285185]Chris Peterson zauważa, że na jego laptopie strona YouTube ładuje się nawet 5 sekund, gdy korzysta z Firefoksa lub Edge’a. Natomiast w przypadku Chrome’a czas wstępnego ładowania wynosi sekundę.

bETrHCGf

Proponowanym rozwiązaniem dla użytkowników Firefoksa jest zainstalowanie rozszerzenia, które przywraca klasyczny wygląd serwisu Google, nie wykorzystujący technologii Polymer.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETrHCGp
Komentarze (127)
bETrHCHb