Mozilla latem nie da się nudzić

Mozilla latem nie da się nudzić

23.05.2012 13:50

Podczas tegorocznego, 65. już festiwalu w Cannes ogłoszona została lista zwycięzców konkursu filmowego Firefox Flicks. Prace zwycięzców można obejrzeć na specjalnie przygotowanej stronie, a za rogiem czai się już nowy konkurs Mozilli, Free Software Foundation, Creative Commons i OpenGameArt — Liberated Pixel Cup — kierowany do twórców gier. To jednak nie wszystko, co szykuje Fundacja na lato.

Liberatex Pixel Cup ma dwie fazy. W pierwszej (1-30 czerwca) trzeba przygotować elementy graficzne spójne z przykładową scenką zaprezentowaną na stronie konkursu (dostępna na licencjach CC BY-SA 3.0 i GPLv3), stylizowaną na 16-bitową grę RPG. Grafikę należy umieścić na portalu OpenGameArt. W drugiej fazie konkursu (1-30 lipca) będą powstawały gry na licencji GPLv3 lub nowszej, wykorzystujące materiały umieszczone przez uczestników na OpenGameArt. Konkurs ma sponsorów, ale dotacje również są mile widziane.

Mozilla nie tylko chce zachęcić do pisania gier, ale również przekonać miliony użytkowników Internetu, żeby przestali tylko oglądać strony, a zaczęli je również tworzyć. Mają temu służyć wydarzenia w ramach Summer Code Party — serii spotkań odbywających się na całym świecie między 23 czerwca a 23 września. Fundacja, która stoi za najpopularniejszą przeglądarką w Polsce, wzięła sobie do serca wizję zbudowania kolejnego pokolenia twórców stron i aplikacji webowych. Ochotnicy (organizatorzy i prelegenci) z całego świata mogą zgłosić swój udział w akcji i pomóc zorganizować takie spotkanie w swoim kraju, w czym otrzymają pomoc od Mozilli i partnerów (od tumblra i SoundCloud po Londyńskie zoo). Fundacja chce w ten sposób zapewnić szerokiemu gronu odbiorców możliwość zdobycia wiedzy niezbędnej do świadomego poruszania się i tworzenia w świecie, do którego drzwiami jest przeglądarka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)