Mozilla o Popcorn.js i jego przydatności dla filmowców

05.04.2012 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konkurs Firefox Flicks trwa od prawie miesiąca i jest to dobry dla Mozilli pretekst, żeby przybliżyć programistom framework Popcorn.js.

Popcorn.js to stworzony przez Mozillę multimedialny framework HTML5, który pozwala tworzyć interaktywne i bogate treści na potrzeby publikacji w Sieci. Według Mozilli, wykorzystywanie tego frameworka nie jest trudne, a daje bardzo ciekawe możliwości łączenia poszczególnych elementów strony w przyciągającą wzrok, a jednocześnie odznaczającego się funkcjonalnością całość. Mozilla zaznacza ponadto, że istnieje możliwość skorzystania z Popcorn Makera, które obecnie jest w fazie testów i ma status „alfa”. Aplikacja dostarcza interfejs graficzny do budowania treści w sposób bardzo podobny do montażu materiałów wideo, pozwala skorzystać z gotowych szablonów oraz wtyczek dla Frameworka. Popcorn Maker szczególnie przyda się filmowcom, dziennikarzom i osobom chcącym ubrać materiał filmowy w ciekawą oprawę.

Wokół Popcorn.js już powstała spora społeczność, dzięki której możemy obejrzeć przykłady stron wykorzystujących framework. Pierwszym zastosowaniem Popcorn.js, jakie przychodzi do głowy, jest wbudowanie materiału wideo w stronę, na której pojawią się dodatkowe informacje w odpowiednich momentach (napisy, zdjęcia, informacje z Wikipedii itp.). Świetnym przykładem takiego połączenia jest również konfrontacja Buffy i Edwarda Cullena wykonana przez Rebellious Pixels, całkowicie wykonana w Popcorn Makerze.

Strona pozwalająca zamieszczać zgłoszenia do konkursu jest już aktywna. Im wcześniej zostanie wysłana praca, tym lepiej, bo zostanie obejrzana przez więcej osób. Termin składania prac upływa 1 maja 2012 roku. Osoby, które w konkursie zamierzają skorzystać z Popcorn.js, proszone są o kontakt mailowy przed wysłaniem zgłoszenia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)