Mozilla prezentuje kolejny etap rozwoju Firefox OS

Mozilla prezentuje kolejny etap rozwoju Firefox OS

11.09.2012 14:38, aktualizacja: 11.09.2012 16:02

Telefony z Firefox OS mają pojawić się w przyszłym roku i po drugiej stronie globu, ale ze względu na specyfikę systemu i okoliczności, w których powstaje, warto się im od czasu do czasu przyjrzeć. Mozilla opublikowała kolejne materiały prezentujące możliwości systemu, którego sercem są technologie webowe.

Firefox OS Demo (09-06-12)

System wygląda na całkiem już sprawny, a przy tym niezwykle prosty. Nie znajdziemy tu wodotrysków znanych z nakładek na Androida czy rozbudowanych funkcji iOS, które mają zapewnić niepowtarzalne wrażenia z użytkowania telefonu. Zamiast tego mamy prosty do bólu interfejs i oczywiście mobilną wersję Firefoksa. Należy pamiętać, że telefony z Firefox OS mają być przede wszystkim tanie, więc system celowo pozbawiony jest fajerwerków i przystosowany do słabego sprzętu.

350031491415435201

Wirtualna klawiatura, historia rozmów aplikacja do obsługi aparatu czy lista kontaktów nie wprowadzają nic nowego. Nieco więcej można wycisnąć z galerii, w której można na zdjęcia nałożyć kilka modnych ostatnio efektów i oczywiście z Marketplace, który powoli zapełnia się aplikacjami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)