Mozilla wydaje Firefoksa 3.6.4 RC

Mozilla wydaje Firefoksa 3.6.4 RC

Wojciech Cybulski
01.06.2010 22:41, aktualizacja: 02.06.2010 17:58

Mozilla poinformowała dzisiaj za pośrednictwem bloga o wydaniu wersji kandydującej przeglądarki Firefox 3.6.4. Kilka dni temu wydano także Firefox Sync - bezpłatny dodatek umożliwiający synchronizację ustawień, zakładek i haseł.

Firefox 3.6.4 Release Candidate posiada udostępniony już w wersji beta mechanizm Crash Protection zapewniający lepszą obsługę wtyczek. Dzięki wysiłkom programistów Mozilli dodatki takie jak Adobe Flash, QuickTime czy Silverlight zostały wyłączone z głównego procesu Firefoksa, przez co ich błędne działanie nie spowoduje zawieszenia całej przeglądarki. W razie problemów konieczne będzie jedynie odświeżenie karty, w której pojawiły się elementy wywołujące problemy. Firefox 3.6.4 RC nie zawiera nowych funkcji - twórcy skupili się na naprawianiu błędów dostrzeżonych w poprzednich wydaniach testowych. Mozilla podkreśla, że jeżeli testy wydanej właśnie kompilacji Release Candidate przebiegną pomyślnie, finalna wersja przeglądarki Firefox 3.6.4 trafi w ręce użytkowników w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Z kolei zespół Mozilla Labs poinformował, że projekt Weave Sync został przemianowany na Firefox Sync, a Mozilla oficjalnie włączyła go do planu rozwoju Ognistego Liska. Oznacza to, że Firefox Sync stanie się w przyszłości integralną częścią nadchodzącego, głównego wydania Firefoksa. Dodatek umożliwia synchronizację ustawień, historii przeglądania, otwartych kart, haseł i zakładek między różnymi instancjami Firefoksa działającymi na komputerze, telefonie komórkowym lub urządzeniu przenośnym. Dzięki Firefox Sync możemy więc kontynuować surfowanie w Sieci po wyłączeniu komputera, zachowując przy tym wszystkie otwarte karty i ustawienia. Udostępniona właśnie wersja 1.3 Firefox Sync poza nową nazwą posiada kilka dodatkowych wersji językowych, uproszczony proces rejestracji i instalacji oraz niewielkie zmiany w interfejsie.

Przeglądarkę Firefox 3.6.4 RC oraz dodatek Firefox Sync można pobrać bezpośrednio z serwerów Mozilli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)