Można zaktualizować Siódemkę do Windows 10 za pomocą Windows Update

Można zaktualizować Siódemkę do Windows 10 za pomocą Windows Update

Można zaktualizować Siódemkę do Windows 10 za pomocą Windows Update
Redakcja
07.10.2014 17:26, aktualizacja: 07.10.2014 18:17

Wygląda na to, że Microsoft przy okazji wydania testowej wersji swojego nowego systemu Windows 10 może sprawdzać również inne metody aktualizacji. Użytkownicy forum Neowin odkryli, że możliwe jest obecnie zaktualizowanie Windows 7 do wersji Technical Preview. Wszystko to z zachowaniem danych użytkownika i zainstalowanych aplikacji. Co jednak najciekawsze, cały proces odbywa się za pomocą mechanizmu Windows Update, co może świadczyć, że ta edycja będzie w taki sposób dostarczana po premierze wydania finalnego.

350126531324110785

Oczywiście system bez jakichkolwiek zabiegów nie pokaże nam w Windows Update takiej aktualizacji. Aby ją zobaczyć, konieczne jest wejście na stronę programu Insider, oraz pobranie odpowiedniej paczki aktualizacyjnej, która to odblokuje. Z góry uprzedzamy: paczki nie pobierzecie ze strony dostępnej w języku polskim. Konieczne jest skorzystanie z jej angielskiego odpowiednika. Jako, że serwis nie posiada opcji przełączania języka, przygotowaliśmy od razu specjalny link, wystarczy na niego wejść po zalogowaniu się do Insidera. Z tej strony będziecie mogli pobrać niewielki plik (około 5 MB), który po instalacji odblokuje w Windows Update możliwość wykonania aktualizacji. Aby jej dokonać, konieczne jest posiadanie klucza retail (nie OEM), przeznaczonego dla kraju, w jakim się znajdujemy. Cały proces według użytkowników wspomnianego forum trwa nieco ponad godzinę, ale należy wziąć poprawkę na specyfikację komputera – u każdego może to wyglądać inaczej.

Niestety nam nie udało się zainstalować tego rozszerzenia, ani na Windows 7 Professional, ani na wersji Ultimate z dogranym językiem angielskim, bo taki problem sugeruje wyświetlany błąd. Na pewno udostępnienie aktualizacji nie jest błędem, bowiem wielu użytkowników raportuje już możliwość przeprowadzenia takiej aktualizacji, oraz jej poprawne zainstalowanie. Po zatwierdzeniu system sam pobiera wszystkie wymagane pliki, a następnie dokonuje metamorfozy naszego Windows 7 do Technical Preview. Wszystko to bez utraty aplikacji i danych użytkownika, choć z racji tego, że jest to wersja testowa, możemy natknąć się na nieoczekiwane problemy. Niewykluczone, że Microsoft umożliwi nam dokonanie aktualizacji do nowego systemu wyposażonego m.in. w funkcję wirtualnych pulpitów i odświeżone Menu Start właśnie w ten sposób.

Przypomnijmy, że aktualizacja Windows 8.1 była dystrybuowana za pomocą sklepu Windows zintegrowanego z systemem. Nieco mniejsza paczka Update 1 została z kolei wydana przy pomocy Windows Update. Nie byłoby więc nic dziwnego w tym, aby Windows 10 trafił na nasze komputery za jego pomocą. Miejmy nadzieję, że firmie uda się pokonać liczne problemy, z jakimi borykała się do tej pory przy tego typu zabiegach, a które uniemożliwiły wielu osobom dokonania aktualizacji. Póki co zapraszamy do naszego testu wersji Technical Preview, a także jej instalacji na maszynach wirtualnych, lub obok systemu przeznaczonego do zastosowań produkcyjnych. Jest to wciąż wersja beta, która może zachowywać się w niestabilnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (128)