MS Paint jednak zostanie w Windowsie 10? Znikło ostrzeżenie, że zastąpi go Paint 3D

Los MS Painta stoi pod znakiem zapytania
Los MS Painta stoi pod znakiem zapytania

13.02.2019 19:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

MS Paint to jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów, z jakich możemy korzystać na Windowsie. Mimo tego, w ostatnich kompilacjach Windowsa przy uruchamianiu Painta mogliśmy zobaczyć komunikat, że program niedługo zostanie odłączony od systemu i będzie można go ściągnąć z Microsoft Store. Miejsce Painta, który nie jest już rozwijany, miałby zająć Paint 3D. Najwyraźniej Microsoft zmienił stanie, gdyż komunikat przestał się pojawiać na testowych wersjach systemu Windows 10. Najwyższa pora, bo ostrzeżenie było widoczne w Paincie już prawie dwa lata, a program jak był domyślnie instalowany z systemem, tak jest nadal.

Ostrzeżenie o przeniesieniu Painta do Microsoft Store
Ostrzeżenie o przeniesieniu Painta do Microsoft Store

Włoski blog Aggiornamenti Lumia podzielił się tą informacją na Twitterze. Na pasku narzędzi Painta nie ma już ikonki, prowadzącej do informacji o przeniesieniu niewspieranego już Painta na stałe do Microsoft Store. Powiadomienie znikło w wersji 19H1 Windowsa 10, która będzie kwietniową aktualizacją systemu.

Fakt, że ostrzeżenie znikło, nie oznacza jeszcze, że Microsoft zmienił zdanie w sprawie lubianego Painta. Musimy pamiętać, że decyzje w sprawie mniej istotnych aspektów rozwoju Windowsa 10 bywają podejmowane na ostatnią chwilę, a zmiany nie zawsze są wprowadzane zgodnie z ustalonym harmonogramem (prawdopodobnie nie ma programu, w którym wszystko idzie zgodnie z planem). Lepiej nie cieszyć się przed wydaniem kwietniowej aktualizacji.

MS Paint był rozwijany przez ponad 30 lat. Jego pierwsza wersja ukazała się 20 listopada 1985 roku. Na Winowsie 3.1 i 3.11 nazywała się Paintbrush, po czym stara nazwa została przywrócona. Wiadomość o końcu rozwoju programu otrzymaliśmy w 2017 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (82)
Zobacz także