MultiMan wychodzi z kopalni by zrobić karierę w reklamach

MultiMan wychodzi z kopalni by zrobić karierę w reklamach18.09.2012 21:40

Niewiele osób wie o tym, że w muzeach, na przykład w zabytkowej kopalni soli w Bochni, częścią ekspozycji jest manekin multimedialny — stworzony przez firmę AdVenture Multimedialne Muzea MultiMan. Firma zajmuje się realizacją zaawansowanych multimedialnych ekspozycji w muzeach, od scenariusza, przez scenografię po wdrożenie unikalnych rozwiązań audiowizualnych, ale jej wynalazek może zrobić karierę również poza muzeum…

350031671787153345

MultiMan to robot, którego zadaniem jest symulacja ludzkich postaci. Manekin został wyposażony w trójwymiarową twarz, będącą ekranem dla umieszczonego za nią miniaturowego projektora. Na ekran rzucany jest obraz, na przykład nagranie twarzy aktora, dzięki czemu można wykorzystać MultiMana w dowolnej roli. W kopalni manekin wciela się w królów, żupników genueńskich i cystersa, ale jego potencjał jest dużo większy. AdVenture, do której należy spółka zajmująca się ekspozycjami muzealnymi, to w końcu firma specjalizująca się w reklamach, planuje więc na tym polu wykorzystać swojego robota.

Aby wykorzystać MultiMana w reklamie, wystarczy nagrać zachowanie i głos aktora. Robot może je następnie odtwarzać w nieskończoność, dając znajdującym się w pobliżu osobom wrażenie bliskie rozmowy z człowiekiem. Możliwości są nieograniczone — manekin może wcielić się w rolę dowolnej postaci i pracować 24 godziny na dobę. Po zgłoszeniu kilku patentów firma AdVenture planuje rozpocząć eksport. Cena takiego robota to na chwilę obecną około 15 tysięcy złotych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)