MultiMan wychodzi z kopalni by zrobić karierę w reklamach

MultiMan wychodzi z kopalni by zrobić karierę w reklamach

18.09.2012 21:40, aktualizacja: 27.07.2014 12:38

Niewiele osób wie o tym, że w muzeach, na przykład w zabytkowej kopalni soli w Bochni, częścią ekspozycji jest manekin multimedialny — stworzony przez firmę AdVenture Multimedialne Muzea MultiMan. Firma zajmuje się realizacją zaawansowanych multimedialnych ekspozycji w muzeach, od scenariusza, przez scenografię po wdrożenie unikalnych rozwiązań audiowizualnych, ale jej wynalazek może zrobić karierę również poza muzeum…

350031671787153345

MultiMan to robot, którego zadaniem jest symulacja ludzkich postaci. Manekin został wyposażony w trójwymiarową twarz, będącą ekranem dla umieszczonego za nią miniaturowego projektora. Na ekran rzucany jest obraz, na przykład nagranie twarzy aktora, dzięki czemu można wykorzystać MultiMana w dowolnej roli. W kopalni manekin wciela się w królów, żupników genueńskich i cystersa, ale jego potencjał jest dużo większy. AdVenture, do której należy spółka zajmująca się ekspozycjami muzealnymi, to w końcu firma specjalizująca się w reklamach, planuje więc na tym polu wykorzystać swojego robota.

Aby wykorzystać MultiMana w reklamie, wystarczy nagrać zachowanie i głos aktora. Robot może je następnie odtwarzać w nieskończoność, dając znajdującym się w pobliżu osobom wrażenie bliskie rozmowy z człowiekiem. Możliwości są nieograniczone — manekin może wcielić się w rolę dowolnej postaci i pracować 24 godziny na dobę. Po zgłoszeniu kilku patentów firma AdVenture planuje rozpocząć eksport. Cena takiego robota to na chwilę obecną około 15 tysięcy złotych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)