Multitouch teraz także w Linuksie

Multitouch teraz także w Linuksie

Wojciech Cybulski
23.12.2009 11:51

Jak możemy przekonać się oglądając materiał wideo udostępniony przez ENAC Interactive Computing Laboratory, obsługa ekranów wielodotykowych nie jest wyłącznie domeną systemu Windows 7 i świetnie sprawdza się również pod Linuksem.

Jak ujawnili twórcy nagrania - Benjamin Tissoires, Stephane Chatty i Gilles Tabart - technologia multitouch została eksperymentalnie włączona w Fedorze 12 wyposażonej w zmodyfikowane aplikacje. Pewnym zmianom poddano także sterownik modułu X.org evdev oraz jądro systemu, które według twórców nie może być starsze niż 2.6.31. Zwolennicy Linuksa mogą sami spróbować uruchomić wielodotykowość m.in. na komputerze wyposażonym w monitor Acer T230H, netbooku Asus EeePC T91MT lub maszynach dysponujących trackpadem Broadcom 5974 bądź ekranem NTrig.

Pewne problemy sprawiają sterowniki, które użytkownik musi wprowadzić do systemu, jednak efekt końcowy z pewnością wart jest pracy, jaką trzeba włożyć w aktywację wielodotykowości. Choć nie jest to oficjalna implementacja tej technologii, autorzy filmu mają nadzieję, że jest to krok w dobrym kierunku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)