Murdoch gotowy do pozwania Google

Murdoch gotowy do pozwania Google

Redakcja
01.03.2010 13:04

Rupert Murdoch, właściciel imperium medialnego News Corporation oświadczył, że jest gotowy do rozpoczęcia działań prawnych przeciwko Google, jeśli negocjacje w sprawie indeksowania zawartości jego witryn nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

Ostatnio w jednym z artykułów opublikowanych na łamach New York Magazine, Murdoch stwierdza, że nie ma żadnego zaufania do Google i jest gotowy, aby pozwać tę firmę. Nie wiadomo dokładnie, jakie są jego oczekiwania. Można się domyślać, że pozew trafi do sądu w chwili, gdy wyszukiwarka Google nie zaprzestanie indeksowania zawartości stron będących własnością News Corporation bez uiszczenia za to opłat.

Murdoch zapowiada usunięcie swoich stron z indeksu wyszukiwarki Google już od dawna. Teraz jednak sprawa wydaje się nabierać coraz bardziej poważnego tonu. Murdoch prowadzi bowiem rozmowy z firmą Microsoft, które mogą zaowocować umową zapewniającą korporacji, a właściwie należącej do niej wyszukiwarce Bing, wyłączność na indeksowanie zawartości witryn należących do News Corporation.

Jak wiadomo wyszukiwarka Google umożliwia usunięcie wskazanej treści z indeksu, jednak dla właściciela witryny oznacza to zmniejszenie ruchu oraz spadek zysku z reklam. Zapowiadany pozew może świadczyć o tym, że Murdoch będzie próbował rozwiązać problem z Google nie w ten, lecz w bardziej opłacalny dla siebie sposób.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)