bEDcwcBh
MusicBrainz Picard ikona

MusicBrainz Picard2.6.1.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Picard to zaawansowany program do edycji metadanych (tagów id3 i innych) plików muzycznych. Jego podstawowym zadaniem jest pobieranie informacji o muzyce z serwisu MusicBrainz, którego jest oficjalnym „klientem”.

bEDcwcBj

Picard nie należy do najprostszych w obsłudze programów, ale doskonale radzi sobie z rozpoznawaniem plików z muzyką i znajdowaniem dla nich odpowiednich tagów w bazie MusicBrainz. Aby pobrać tagi dla posiadanych utworów należy je załadować na listę (jako pojedyncze pliki lub całe foldery). Lista plików znajduje się w lewym panelu programu. Następnie wybrane pliki należy zidentyfikować, do czego służą opcje „sprawdź” (czytanie metadanych zapisanych obecnie w pliku) i „przeszukaj” (przeszukiwanie bazy MusicBrainz).

Do identyfikacji Picard używa muzycznych odcisków palców (PUID). Zidentyfikowane utwory są przenoszone do prawego panelu programu, gdzie można je grupować względem wykonawców, albumów lub utworów. Tam można wybrać również wersję i edycję albumu, edytować tagi ręcznie i zapisać informacje do pliku. Ponadto Picard automatycznie identyfikuje płyty CD i dostarcza narzędzia do zarządzania okładkami.

Program można rozszerzać za pomocą wtyczek napisanych w Pythonie. Przydatne dodatki, jak przeszukiwanie dodatkowych stron lub pobieranie specyficznych tagów, można znaleźć na stronie projektu. Dostępna jest również krótka instrukcja obsługi programu.

Udostępnij
MusicBrainz Picard 2.6.1.0wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.221 ocen
Twoja ocena:
ProducentMusicBrainz
Liczba pobrań10 478
Data aktualizacji16 kwi 2021
Rozmiar pliku29.11 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
MusicBrainz Picard ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEDcwcCf