Muzeum Historii Żydów w Polsce można zwiedzać także przez Internet

Muzeum Historii Żydów w Polsce można zwiedzać także przez Internet28.10.2014 12:48
Muzeum Historii Żydów w Polsce można zwiedzać także przez Internet

Dziś o godzinie 19:00 zostanie oficjalnie otwarty POLIN, czyli warszawskie Muzeum Historii Żydów w Polsce. Wydarzenia towarzyszące będą odbywać się jednak nie tylko w Warszawie – już w dniu otwarcia można zwiedzić muzeum nie ruszając się z domu.

Dzięki partnerstwu z Google Cultural Institute POLIN udostępnia swoje zbiory, w tym całą stałą wystawę „1000 lat historii Żydów polskich”, w Sieci. Wirtualną wycieczkę po obiekcie można odbyć już teraz dzięki obrazom na Google Street View.

350127301448722369

Można także obejrzeć całą ekspozycję „Jak zrobić muzeum?”, pokazującą historię powstawania instytucji w latach 1993-2014, zorganizowaną z okazji oficjalnego otwarcia, którą zwiedzający będą mogli oglądać do 2 lutego w Muzeum Historii Żydów w Polsce. Ekspozycja obejmuje zdjęcia z wydarzeń, plakaty, zdjęcia budynku muzeum o różnych porach roku i na różnych etapach budowy, a także wizualizacje i plany. Uwiecznione zostały również ekspozycje czasowe i dokumentacja związana z prowadzonymi przy gromadzeniu eksponatów badaniami.

350127301448853441

Wydarzenia związane z otwarciem obiektu POLIN, zaplanowane na dziś na 19:00, będzie można oglądać na żywo na kanale muzeum na YouTube. W planach są koncerty i widowisko muzyczne, przygotowane specjalnie na tę okazję.

Osoby zainteresowane bardziej współczesną historią również znajdą w projektach Google'a coś dla siebie – choćby wystawę poświęconą pierwszym wolnym wyborom w Polsce. Warto również zajrzeć do innych muzeów, jak Filmoteka Narodowa, Art of Freedom poświęcona polskim himalaistom czy galeria sztuki miejskiej w Łodzi. Jeśli ktoś nie miał okazji wybrać się do Centrum Nauki Kopernik, również może to zrobić dzięki StreetView.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)