Muzeum Historii Żydów w Polsce można zwiedzać także przez Internet

Muzeum Historii Żydów w Polsce można zwiedzać także przez Internet

Muzeum Historii Żydów w Polsce można zwiedzać także przez Internet
28.10.2014 12:48

Dziś o godzinie 19:00 zostanie oficjalnie otwarty POLIN, czyli warszawskie Muzeum Historii Żydów w Polsce. Wydarzenia towarzyszące będą odbywać się jednak nie tylko w Warszawie – już w dniu otwarcia można zwiedzić muzeum nie ruszając się z domu.

Dzięki partnerstwu z Google Cultural Institute POLIN udostępnia swoje zbiory, w tym całą stałą wystawę „1000 lat historii Żydów polskich”, w Sieci. Wirtualną wycieczkę po obiekcie można odbyć już teraz dzięki obrazom na Google Street View.

Obraz

Można także obejrzeć całą ekspozycję „Jak zrobić muzeum?”, pokazującą historię powstawania instytucji w latach 1993-2014, zorganizowaną z okazji oficjalnego otwarcia, którą zwiedzający będą mogli oglądać do 2 lutego w Muzeum Historii Żydów w Polsce. Ekspozycja obejmuje zdjęcia z wydarzeń, plakaty, zdjęcia budynku muzeum o różnych porach roku i na różnych etapach budowy, a także wizualizacje i plany. Uwiecznione zostały również ekspozycje czasowe i dokumentacja związana z prowadzonymi przy gromadzeniu eksponatów badaniami.

Obraz

Wydarzenia związane z otwarciem obiektu POLIN, zaplanowane na dziś na 19:00, będzie można oglądać na żywo na kanale muzeum na YouTube. W planach są koncerty i widowisko muzyczne, przygotowane specjalnie na tę okazję.

Osoby zainteresowane bardziej współczesną historią również znajdą w projektach Google'a coś dla siebie – choćby wystawę poświęconą pierwszym wolnym wyborom w Polsce. Warto również zajrzeć do innych muzeów, jak Filmoteka Narodowa, Art of Freedom poświęcona polskim himalaistom czy galeria sztuki miejskiej w Łodzi. Jeśli ktoś nie miał okazji wybrać się do Centrum Nauki Kopernik, również może to zrobić dzięki StreetView.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)