Muzyczny eksperyment Google: aby komponować, wystarczy rysować

Muzyczny eksperyment Google: aby komponować, wystarczy rysować

Muzyczny eksperyment Google: aby komponować, wystarczy rysować
02.03.2018 12:30

Dziś już piątek – najlepszy dzień tygodnia, by zmarnować trochę czasu ze świetnym eksperymentem Google'a, służącym do komponowania piosenek w przeglądarce. Song Maker to kolejna pozycja w portfolio Music Lab – zespołu budującego narzędzia muzyczne, działające w przeglądarce.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Song Maker jest zaskakująco rozbudowany jak na narzędzie o tak prostym interfejsie. Każdy prostokąt reprezentuje nutę, którą odgrywamy klikając lub dotykając ekran, jeśli stronę otworzymy na smartfonie. Narzędzie zostało wyposażone także w prosty automat perkusyjny z dwiema ścieżkami i ustawienia tempa. Są tu też style dla różnych instrumentów – marimba, flet, smyczki, syntezator i pianino dla głównego instrumentu i kilka wariantów perkusji.

Excited to share our new #ChromeMusicLab experiment Song Maker! Here are example songs I made (links below so you can play with any of them). Try it here › https://t.co/02HgpdooIL #songmaker pic.twitter.com/8e6X2KSoy1

— Alexander Chen (@alexanderchen) 1 marca 2018Najważniejsze jest jednak to, że by komponować w Song Makerze nie trzeba być muzykiem ani mieć żadnej wiedzy. Można po prostu się bawić, a piosenki nie tylko dobrze brzmią, ale też ładnie wyglądają na ekranie, dzięki różnym kolorom. W zasadzie można rysować uśmiechnięte buzie i w ten sposób skomponować ciekawe utwory.

Song Maker przypomina nieco starszy eksperyment – Melody Maker. Tu jednak możemy nawet śpiewać, by utworzyć melodię i możemy układać dwie nuty w tej samej chwili. Nie mamy za to możliwości zapętlania melodii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)