Muzyka Google Play znika z rynku. Możesz przenieść swoje dane do YouTube Music

Google zachęca do zmiany aplikacji do słuchania muzyki, fot. Getty Images
Google zachęca do zmiany aplikacji do słuchania muzyki, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

10.02.2021 12:24, aktual.: 11.02.2021 09:04

Muzyka Google Play w lutym znika z rynku. Dla użytkowników to ostatnia szansa, by pobrać swoje treści na dysk komputera lub sprawnie przenieść się do YouTube Music. Google liczy oczywiście na tę drugą opcję, ale w obydwu przypadkach do dyspozycji pozostaje wygodny kreator.

Eksport danych możliwy jest bowiem dzięki stworzonemu specjalnie na takie okazje narzędziu Google Takeout. To prosty sposób na wygenerowanie kopii zapasowej swoich danych z Google Play Muzyki, które będzie można wykorzystać potem lokalnie lub zaimportować "w innej usłudze Google". Co ważne, w ten sam sposób można wyeksportować dane nie tylko z Muzyki. Analogicznie można bowiem pozyskać zebrane dane z innych aplikacji Google'a, w tym np. Chrome'a, Fit czy Cloud Print – usługi zdalnego drukowania, która nie działa od stycznia 2021 roku.

Użytkownicy zainteresowani streamingiem muzyki są zachęcani do dalszego korzystania z oferty Google'a, czyli aplikacji YouTube Music. Działa podobnie do Spotify, oferując bezreklamowy dostęp do muzyki, którą można również znaleźć na YouTubie. Okres próbny jest bezpłatny, natomiast potem konieczna jest opłata w wysokości 19,99 zł za miesiąc. Dodatkowym atutem (względem regularnego YouTube'a) jest możliwość słuchania muzyki przy wyłączonym ekranie urządzenia mobilnego.

Warto wiedzieć, że YouTube Music potrafi również odtwarzać lokalnie zapisaną muzykę w smartfonie, wobec czego sprawdzi się także jako "zwykły" odtwarzacz MP3. Podobnie jak Google Play Muzyka, również YouTube Music współpracuje z Androidem Auto, przez co z odtwarzacza można wygodnie korzystać także na ekranie systemu infotainment w samochodzie obsługującym Androida Auto.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)