MWC: Xperia Tablet Z — 10-calowy, multimedialny brat Xperii Z

MWC: Xperia Tablet Z — 10-calowy, multimedialny brat Xperii Z

Marcin Wilk
25.02.2013 12:46

Po bardzo pochlebnych opiniach na temat smartfona Xperia Z przyszła pora na tablet z tej samej serii. Zainteresowanie nową jakością urządzeń odpornych na wodę i kurz jest tak duże, że Sony nie musi się szczególnie wysilać, żeby przyciągnąć klientów (normy IP55 oraz IP57, pozwalające na zanurzenie na głębokość jednego metra w słodkiej wodzie na czas 30 minut). Nowy Tablet Z posiada 10,1-calowy wyświetlacz HD działający w technologii Mobile BRAVIA Engine 2, wyświetlający obraz w rozdzielczości aż 1920 x 1200 pikseli. W połączeniu z bardzo dobrą jakością dźwięku wspomaganego przez S-Force Front Surround 3D oraz Clear Audio+ sprzęt zapewnia niezrównane wrażenia z oglądania treści multimedialnych.

Ponadto Xperia Tablet Z będzie działała na czterordzeniowym procesorze Snapdragon S4 Pro taktowanym częstotliwością 1,5 GHz wspieranym przez 2GB pamięci operacyjnej. Przestrzeń na dane, w zależności od wersji urządzenia będzie wynosiła 16 lub 32 gigabajty. Użytkownicy będą mogli rozszerzyć ją o kolejne 64 gigabajty na karcie microSD. Tablet posiada dwa aparaty, 8,1-megapikselowy z tyłu i 2-megapikselowy z przodu wspierane przez technologie „Exmor R for mobile” oraz funkcje „One-touch”, które mają zwiększyć możliwości robienia zdjęć. Współpracę z innymi urządzeniami ma zapewnić interfejs MHL i DLNA. Mobilnie będzie można korzystać z szybkiej transmisji LTE. Urządzeniem będzie zarządzał system operacyjny Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean.

Ceny urządzenia w zależności są ustalone na poziomie 499 euro za wersję 16 gigabajtową i oraz 599 euro za wersję z pamięcią 32 gigabajtową. Tablet Z jest już dostępny na rodzimym dla Sony japońskim rynku i z niego od wiosny 2013 ma ruszyć w świat.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)