#myAndroid – przejdź psychotest i odkryj, jak ma wyglądać Twój Android

Strona główna Aktualności
image

O autorze

iOS jest taki sam dla wszystkich – Android może być inny dla każdego. Google uznało, że najwyższy czas pokazać zakres konfigurowalności interfejsu użytkownika w jego mobilnym systemie. #myAndroid to narzędzie online, które zbadać ma gust użytkownika, a następnie zaproponować najbardziej z nim zgodny launcher, tapetę, ikony, widżety i klawiatury. Czy w ten sposób stworzycie idealne UI dla siebie?

Najbardziej zaskakujące w tym wszystkim jest to, że w ramach #myAndroid Google promuje nie tylko swoje własne rozwiązania, ale też oprogramowanie i wzornictwo firm trzecich, nawet konkurentów. W ramach oferowanych launcherów znajdziecie nie tylko Pixel Launchera czy Google Now Launchera, ale też popularny Nova Launcher, a nawet Arrow Launcher Microsoftu.

Do tego dochodzą setki zestawów tapet i paczek z ikonami, przeróżne widżety i klawiatury. Odnaleźć się w tym byłoby bardzo trudno, jedna propozycja lepsza od drugiej, więc Google chce, byście przeszli prosty test swoich upodobań. Wybierajcie, a nie myślcie – tu liczy się pierwsze wrażenie.

Kolejno więc wybierając między wielokolorowym a monochromatycznym, żywym i przygaszonym, jasnym i ciemnym, ciepłym i zimnym, geometrycznym i organicznym, uporządkowanym i losowym, tostem ściętym po przekątnej i na wzdłuż, fotorealizmem i ilustracją, realizmem i abstrakcją, nowoczesnym i klasycznym, maksymalizmem i minimalizmem, płaskim i głębokim, gładkim i teksturowanym, sztucznym i naturalnym, rokiem 2016 i 2017, animowanym i statycznym, okrągłym, kwadratowym, zaokrąglonym czy unikatowym, określając zastosowanie swego Androida, potrzeby, zainteresowania i poziom zaawansowania… oraz skojarzenia… uff…

…w końcu otrzymujemy to, co powinno nam pasować: idealny launcher, zestaw ikon, tapet, widżety i klawiatury. Spróbujcie sami.

© dobreprogramy