„Na przystanku”, czyli elektroniczny magazyn dla miłośników transportu zbiorowego

23.11.2011 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Internecie opublikowane zostało pierwsze, ale opatrzone numerem zerowym, wydanie magazynu „Na przystanku”. Jest to pismo kierowane do entuzjastów komunikacji zbiorowej, transportu miejskiego, logistyki, pojazdów szynowych, może nawet zainteresować miłośników architektury miejskiej.

Magazyn reprezentuje odpowiedni poziom merytoryczny i, przynajmniej w tym numerze, poruszane są ciekawe tematy. Przeczytać można o nowej linii metra w Dubaju, zabytkowej wąskotorowej linii kolejowej Rogów-Rawa-Biała i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Znajdziemy tu również pierwszy zbudowany w Polsce autobus z napędem elektrycznym, altanki zrobione z tramwajów, reportaż z postępu prac nad linią tramwajową na Chełm w Gdańsku, zawody kierowców komunikacji miejskiej, wiadomości, felietony, i co tylko w piśmie tego typu powinno się znaleźć. Teksty piszą zarówno zawodowi dziennikarze, jak i pasjonaci. Strony bogato ilustrowane i jedyne, czego elektronicznemu wydaniu „Na przystanku” naprawdę brakuje, to odnośniki w spisie treści.

Pismo wydawane jest przez AgatArt — agencję dostarczającą teksty do wielu pism z różnych dziedzin życia: od „Polityki” przez „Cogito” i „Żagle” po „Życie na gorąco”. Zerowy numer pisma można pobrać za darmo w formacie PDF. Jeśli ktoś zajmuje się takimi aktywnościami, może również polubić „Na przystanku” na Facebooku.

Jest to wyjątkowa pozycja na rynku, jedna z niewielu gazet elektronicznych i za razem jedno z niewielu czasopism poruszających zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego transportu zbiorowego. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie przyszłość pisma i czy doczekamy się kolejnych jego numerów. Ale jeśli ktoś określa się mianem Transit Geeka, MK, MKM, lub jest po prostu ciekaw, co się dzieje w świecie maszyn przewożących pasażerów między przystankami, nie straci jeśli zajrzy do „Na przystanku”. Następnego numeru możemy spodziewać się za miesiąc.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)