Na Ryby: podstawy rozgrywki i tryby rozgrywki wieloosobowej

Na Ryby: podstawy rozgrywki i tryby rozgrywki wieloosobowej

Na Ryby: podstawy rozgrywki i tryby rozgrywki wieloosobowej
Przemysław Chrzempka
23.07.2017 19:13

Na ryby to popularna przeglądarkowa polska gra stworzona przez studio Ten Square Games i przeznaczona dla fanów wędkarstwa. W grze wcielamy się w rolę wędkarza i podróżujemy po całym świecie w poszukiwaniu nowych gatunków ryb. Gra oferuje dużą paletę sprzętu wędkarskiego, który możemy wykorzystać w zależności od wybranej techniki wędkarskiej (np. spinning) i łowiska do złowienia upragnionej ryby. W Na Ryby możecie zagrać za darmo na naszej stronie dobregry.pl W tym poradniku przyjrzymy się bliżej samej rozgrywce, oraz różnym trybom gry wieloosobowej występującej w grze.

Łowienie w grze Na Ryby polega na umiejętnym balansowaniu siłą, z jaką wciągamy naszą rybę do wyznaczonego miejsca. W tym celu posługujemy się przyciskiem spacji lub klikamy lewym przyciskiem myszy na pole z napisem "Ciągnij", przy tym bacznie obserwując łukowaty wskaźnik tak, aby nie przekroczyć ani minimalnej ani maksymalnej wartości. W przeciwnym wypadku ryba zerwie się. Gdy już uda nam się wyłowić rybę z wody, możemy sprawdzić jej wagę, ilość doświadczenia jaką za nią zdobyliśmy, liczbę punktów oraz zarobionych monet. Co więcej, każdym złowionym okazem możemy pochwalić się na globalnym czacie lub zrobić z niego trofeum, by móc obejrzeć go w dowolnej chwili.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak już wiemy, wykorzystanie różnych technik pozwoli nam na zdobywanie co raz to innych gatunków ryb (niektóre ryby możemy złowić na wiele technik, a inne np. tylko na spinning). Pula ryb i innych stworzeń wodnych możliwych do złapania jest naprawdę ogromna. Niżej zamieszczam krótką listę przykładowych okazów możliwych do złowienia w zależności od użytej techniki.na spławik: bass wielkogębowy, sandacz, karp, płoć, ukleja, pielęgnica rogowiec, lates afrykański itd. na spinning: szczupak, pstrąg potokowy, lipień, crappie, sum płaskogłowy, rak sygnałowy, guavina itd.na zestaw morski: rekin cytrynowy, flagfin, tuńczyk, żółw zielony, rogatnica pozłacana, płaszczka krótkonosa, żaglica pacyficzna itd.

Wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów doświadczenia, zyskamy możliwość zakupu w sklepie zarówno lepszego sprzętu, dzięki któremu będziemy mogli złowić większe sztuki, jak i nowych rodzajów przynęt pozwalających nam na schwytanie rzadkich gatunków ryb. Tak, jak wspomniałem we wcześniejszym artykule, w grze możemy podróżować po różnych rejonach całego świata, w celu złowienia upragnionych okazów, również tych z czasów prehistorycznych jak np. Tylosaurus. Aby to zrobić klikamy w ikonę mapy, a następnie wybieramy kontynent oraz zbiornik wodny lub ciek, który nas interesuje. Najciekawsze miejsca są dostępne na późniejszych poziomach doświadczenia. Aby dopłynąć na niektóre obszary wymagane od nas będzie posiadanie pojazdu w postaci samochodu lub łodzi, a niekiedy również licencji. Wszystkie z tych przedmiotów możemy kupić za banknoty. W Na Ryby można sobie świetnie poradzić bez wydawania złotówek, więc nie przejmujcie się mikropłatnościami. Mogą one jedynie ułatwić życie osobom, które nie mają cierpliwości na wykonywanie dziesiątek zadań i chcą wzbogacić swoją grę o dodatkowe udogodnienia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Doświadczenie najlepiej zdobywać wykonując zadania z Dziennika Zadań. Questy zazwyczaj polegają na złowieniu kilku sztuk danego gatunku ryb, na użyciu konkretnej techniki wędkarskiej w danej lokacji, lub schwytaniu takiej liczby ryb, aby przekroczyły one wymaganą wagę. Oprócz doświadczenia za wykonanie zadania, zdobywamy również monety oraz banknoty.

Obraz

Jednym z trybów rywalizacji online jest Turniej polegający na złowieniu danej ryby w określonym czasie. Wszyscy gracze korzystają z tej samej wędki. Aby turniej się odbył musi wziąć w nim udział określona minimalna liczba uczestników. Wygrywa osoba, która złowi największą rybę z podanego w zadaniu gatunku. Za zdobyte miejsca gracze zdobywają punkty rankingowe, które są doliczane do rankingu tygodniowego na najlepszego wędkarza. Za miejsce w TOP 10 gracz otrzymuje puchar, banknoty, doświadczenie, bonusy do siły i zanęty.

Drugim z trybów są Mistrzostwa do których nie trzeba się zapisywać, odbywają się one o określonych porach. Wystarczy jakakolwiek wędką na jakimkolwiek łowisku złowić dane ryby w wymaganym czasie. Wygrywa ten, którego suma wag największych ryb będzie największa. Dla 10 najlepszych medale, nagrody i banknoty.

Trzecim z trybów są Zawody Klubowe (gildiowe). Rywalizacja w zawodach polega na zbieraniu najlepszych wyników wagowych ze wszystkich ryb na danym łowisku. Zawody na łowiskach z jednego kontynentu trwają 24h od północy do północy. Codziennie rywalizacji podlegają łowiska z innego kontynentu, a klub, który wygrał Zawody staje się właścicielem łowiska do czasu odbycia się kolejnych Zawodów. Za wzięcie udziału w niektórych Zawodach trzeba zapłacić monetami. Można w nich wygrać banknoty oraz perły.

Let's Fish - Casablanca PL

Każdy, kto zarejestruje się w grze za pośrednictwem naszego serwisu do końca miesiąca, otrzyma równowartość 5 euro do wykorzystania na zakupy w grze. Ponadto w grze będzie dostępne jest już nowe łowisko, Casablanca, co oczywiście wiąże się z trzynastoma nowymi rybami do złowienia i okazją do zdobycia dodatkowych punktów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)