Na Ryby – przeglądarkowy symulator dla fanatyków wędkarstwa i nie tylko

Na Ryby – przeglądarkowy symulator dla fanatyków wędkarstwa i nie tylko

Na Ryby – przeglądarkowy symulator dla fanatyków wędkarstwa i nie tylko
Przemysław Chrzempka
17.07.2017 16:34

Na Ryby to darmowa przeglądarkowa gra online, w której wcielamy się w rolę wędkarza poszukującego różnych gatunków ryb we wszystkich zakątkach świata. Warto wspomnieć, że jest to gra stworzona przez polskich twórców z wrocławskiego studia Ten Square Games, odpowiedzialnych również za powstanie gry Na Grzyby. W Na Ryby do dyspozycji mamy multum rodzajów przynęt oraz wędek zarówno spinningowych, spławikowych jak i morskich. W grze mamy możliwość ulepszania poszczególnych elementów naszej wędki takich jak np. wędziska, żyłki, haczyki, kołowrotki, błystki. W Na Ryby możecie zagrać na stronie dobregry.pl.

Na początku naszej łowieckiej przygody musimy wybrać sprzęt, z jakiego będziemy korzystać, łowiąc naszą pierwszą zdobycz. Początkowo wybieramy wędkę, a następnie żyłkę, haczyk oraz przynętę. Na tym etapie gry jesteśmy ograniczeni co do możliwości wyboru, później jednak stopniowo, wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia, będziemy dysponować coraz to lepszym sprzętem umożliwiającym złowienie ciekawszych okazów. Po złożeniu naszego pierwszego zestawu możemy zacząć połów. Po złowieniu ryby zdobywamy doświadczenie oraz konkretną liczbę monet. Możemy zarówno zrobić trofeum z naszej zdobyczy, jak i pochwalić się nią na globalnym czacie znajdującym się po prawej stronie okna gry.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na Ryby posiada rozbudowany interfejs. W górnej części ekranu pokazana jest liczba zdobytych monet, banknotów i pereł (banknoty oraz perły stanowią płatną walutę w grze), dziennik zadań oraz nasz poziom i pasek doświadczenia. Obok niego znajdują się symbole mówiące nam o aktualnej porze dnia bądź nocy – ma ona wpływ na możliwości naszych połowów. Pod spodem widnieją dostępne bonusy, których uruchomienie powoduje np. wzrost otrzymywanego doświadczenia za złowienie ryby lub przyspieszenie tempa wyciągania. Niżej znajdziemy mapę, sklep, a także rozmaite opcje społecznościowe – wiadomości, kluby wędkarskie (gildie),oraz takie, które związane są z rywalizacją, jak rankingi, konkursy, turnieje i mistrzostwa. Po lewej stronie ekranu widoczny jest nasz plecak oraz wybrany zestaw wędkarski składający się początkowo z przynęty, haczyka, żyłki i wędziska, ale w zależności od techniki może ulegać delikatnym zmianom.

Obraz

W grze możemy podróżować po różnych rejonach całego świata, w celu złowienia upragnionych okazów, a w zależności od lokacji towarzyszą nam różnorodne efekty dźwiękowe budujące klimat przyrody.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli chodzi o możliwe techniki wędkarskie mamy do dyspozycji wędkarstwo spławikowe, spinningowe i morskie. Z początku odblokowane mamy tylko wędkarstwo spławikowe, w późniejszych etapach gry będziemy mogli skorzystać również z pozostałych. Wykorzystanie różnych technik pozwoli nam na zdobywanie co raz to innych gatunków ryb.

W grze występują mikropłatności w postaci banknotów, za które możemy kupić specjalne przedmioty w sklepie umożliwiające złapanie większego okazu, niż te dostępne standardowo. Znajdziemy tam: wędki, kołowrotki, haczyki, przynęty, zanęty, licencje, przypony, podbieraki, sieci, pojazdy, licencje oraz różnego rodzaju dopalacze do wędkowania jak np. sieci – umożliwiające złapanie wielu ryb na raz. Banknoty można zdobyć darmowo za wykonanie niektórych zadań, rywalizację w turniejach i mistrzostwach lub też za opłatą. Na temat rywalizacji wieloosobowej – więcej w kolejnych artykułach.

Gra godna polecenia dla osób zainteresowanych tematyką wędkarstwa i nie tylko. Zawiera ciekawe ilustracje ryb oraz dużo informacji o występowaniu danych gatunków w konkretnych lokacjach, a także o sprzęcie profesjonalnego wędkarza.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)