Na smartzegarku możemy pograć w produkcje z Nintendo 64 i PSP

Na smartzegarku możemy pograć w produkcje z Nintendo 64 i PSP

Na smartzegarku możemy pograć w produkcje z Nintendo 64 i PSP
02.11.2015 11:00

Smartwatche kojarzą się z zegarkami o znacznie większych możliwościach, które oprócz pokazywania godziny, służą także do mierzenia naszej aktywności czy powiadamiania o nieodebranych notyfikacjach na smartfonie. Jednak to koniec, smartwatch z Android Wear może posłużyć jako emulator przenośnych konsol do gier.

W najnowszych smartzegarkach znajdziemy już podzespoły pozwalające na znacznie więcej niż tylko zapewnienie zadowalająco płynnej pracy zainstalowanego systemu operacyjnego. Chociażby w LG G-Watch zastosowano dwurdzeniowego Snapdragona 400 o taktowaniu 1,2 GHz. Użytkownik YouTube o nicku Hacking Jules udowodnił, że smartwatch LG można wykorzystać jako emulator Nintendo 64 i PlayStation Portable.

Nintendo 64 on Android Wear

Na kanale Hacking Jules znajdziemy filmik przedstawiający uruchomienie na LG G-Watch emulatora Nintendo 64. Przedstawione zostały dwie gry – Super Mario 64 i The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Tytuły działają dość dobrze, chociaż wyraźnie widać, że granie na niewielkim, 1,65-calowym dotykowym ekranie nie jest zbyt możliwe. Po pierwsze obraz jest mały, a dodatkowo, umieszczone na wyświetlaczy wirtualne przyciski są stanowczo za małe, nawet dla posiadaczy bardzo szczupłych palców.

Hacking Jules opublikował jeszcze jeden filmik. Przedstawia na nim emulator PlayStation Portable, który oczywiście został uruchomiony na LG G-Watch. Ponownie przez zbyt mały ekran smartzegarka otrzymujemy stanowczo za małe przyciski. Dodatkowo w przypadku emulatora PSP wyświetlany jest obraz o proporcjach 16:9, a więc na górze i na dole widoczne są szerokie, czarne paski. Niestety, Snapdragon 400 okazuje się niewystarczający dla gry Monster Hunter Freedom Unite.

PSP on Android Wear

Raczej nikt nie zdecyduje się na granie w gry na powyższych emulatorach uruchomionych na zegarku z Android Wear. W końcu smartwatche mają zbyt małe wyświetlacze. Celem autora nie było jednak stworzenie emulatorów, które nagle znajdą się na większości smartzegarków, po prostu, pokazał on, że można odpalić gry z Nintendo 64 i PSP na małym urządzeniu, które nosimy na ręku. Pozostaje nam czekać na nowsze, wydajniejsze smartwatche, może za kilka lat zobaczymy GTA V na około 2-calowym wyświetlaczu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)