Nachodzi Bluetooth 5 – zasięg zwiększony dwukrotnie, przepustowość czterokrotnie

Nachodzi Bluetooth 5 – zasięg zwiększony dwukrotnie, przepustowość czterokrotnie

Nachodzi Bluetooth 5 – zasięg zwiększony dwukrotnie, przepustowość czterokrotnie
10.06.2016 14:31, aktualizacja: 10.06.2016 22:15

Przyszły tydzień zapowiada się interesująco nie tylko ze względu na imprezę WWDC Apple. Mark Powell, który pełni aktualnie funkcję dyrektora wykonawczego w Bluetooth SIG poinformował, że już za kilka dni opublikowana zostanie specyfikacja kolejnej wersji standardu Bluetooth.

O tym, jak ważne będą nowości może świadczyć okrągły numer – po kolejnych zmianach dziesiętnej części w końcu doczekamy się bowiem Bluetooth 5. Nietrudno domyślić się zatem, że oczekiwania wobec wciąż wiodącego standardu komunikacji bezprzewodowej są spore, zwłaszcza jeśli chodzi o zwiększenie zasięgu i przepustowości.

Obraz

Według opublikowanych przez Powella informacji, w przypadku obu kryteriów możemy być zadowoleni: zasięg Bluetooth ma się zwiększyć dwukrotnie, zaś maksymalna prędkość przesyłania danych w trybie energooszczędnym będzie czterokrotnie większa w porównaniu do poprzedniej wersji specyfikacji. Oczywiście te marketingowe hasła trzeba będzie zweryfikować.

Ponadto Bluetooth 5 ma oferować także nowe, zarysowane jak dotąd dość enigmatycznie, funkcje powiązane z lokalizacją i nawigacją, można zakładać, że chodzi o obsługę beaconów, jednak na szczegóły przyjdzie poczekać do premiery. A ta odbędzie się oficjalnie 16 czerwca, podczas imprezy Discover Blue w Londynie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)