Nachodzi premiera smartfonów Pixel, a z nią era Google jako producenta sprzętu

Nachodzi premiera smartfonów Pixel, a z nią era Google jako producenta sprzętu

Nachodzi premiera smartfonów Pixel, a z nią era Google jako producenta sprzętu
20.09.2016 12:11, aktualizacja: 20.09.2016 13:12

Co do przyszłości Google jako producenta sprzętu można mieć mieszane odczucia. Niedawno informowaliśmy, że porzucony został ambitny projekt Ara – korporacja, w partnerstwie z HTC, skupiła się na pracach nad Marlinem i Sailfishem. To właśnie te urządzenia będą zapewne głównym punktem nadchodzącej imprezy korporacji, której termin wyznaczono właśnie na 4 października.

Merlin i Sailfish miały być pierwotnie kolejną odsłoną serii Nexus. Wiadomo jednak, że Google planuje spore zmiany w strategii dostarczania użytkownikom sprzętu oznaczanego własnym logo. Najpewniej Marlin i Sailfish, zamiast Nexus, będą nosiły kolejno nazwę Pixel i Pixel XL.

Google uruchomiło już kampanię, która ma wypromować wydarzenie – biorąc pod uwagę jej przebieg, nie sposób mieć wątpliwości, że firma chce podkreślić w tym roku swoje zaangażowanie w produkcję sprzętu właśnie. I to sprzętu, który w stopniu nieporównywalnym do dotychczasowych Nexusów, przypomina iPhone'a.

Jasny przekaz płynie już z widocznego powyżej filmu promocyjnego – zmieniające się proporcje prostokąta nie pozostawiają złudzeń, że chodzi o ewolucję od wyszukiwarki do nowych smartfonów Pixel. Oprócz tego uruchomiono także stronę Twitterze.

350188506410543041

Kampania już teraz jest zatem czytelna, choć trudno oczekiwać, aby użytkownicy byli szczególnie przyzwyczajeni do kojarzenia Google przede wszystkim z produkcją sprzętu. Jak widać, korporacja chce to zmienić, zaś środkiem do tego będą, przynajmniej w pierwszej kolejności, zapewne nowe smartfony. Przekonamy się o tym już za dwa tygodnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)