Nadchodzi DrupalCampWrocław – święto miłośników Drupala

Nadchodzi DrupalCampWrocław – święto miłośników Drupala

Nadchodzi DrupalCampWrocław – święto miłośników Drupala
09.10.2014 18:38, aktualizacja: 15.10.2014 18:58

Już w przyszły weekend we Wrocławiu będzie miało miejsce święto miłośników Drupala – popularnego otwartoźródłowego CMS-a, z którego korzystają między innymi The Economist, Uniwersyte Oxfordzki i Biały Dom. W tym roku DrupalCampWrocław jest wyjątkowy, gdyż integruje także społeczność skupioną wokół Symfony.

DrupalCamp Wrocław to konferencja organizowana przez Drupal Wroclaw Community wspólnie z ASI (AkademickimStowarzyszeniem Informatycznym), Fundacją Wolnego i Otwartego Oprogramowania i Politechniką Wrocławską po raz trzeci. Przez trzy dni, w piątek, sobotę i niedzielę, będzie można wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez ekspertów związanych z popularnym CMS-em z różnych krajów. Organizatorzy obiecują ogromną dawkę wiedzy, ze szczególnym naciskiem na wersję ósmą CMS-a, która niebawem zostanie wydana, oraz możliwość spędzenia czasu w miłej atmosferze wśród ludzi, dla których liczy się otwartość. Jako że poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem, w tym roku DrupalCampWrocław jest większy niż poprzednio.

350126639117789121

Wydarzenie zostało zaplanowane na dni 17-19 października. W piątek, jeszcze przed właściwym rozpoczęciem konferencji, odbędą się warsztaty, na których będzie można poznać podstawy frameworka Symfony 2, którego elementy wykorzystane są w backendzie Drupala 8, oraz szczegóły aktualizacji modułów z Drupala 7 do 8. Sobota i niedziela zostały przeznaczone na sesje techniczne oraz integrację (w sobotni wieczór). Campbell Vertesi w sesji „Divisions between coders and themers” opowie o podziałach między programistami a frontendowcami, o partnerstwie Symfony2 i Drupal 8 opowie Jakub Zalas z Senssio Labs UK, o „Domain Driven Design” opowie Kacper Gunia, o komponentach Symfony2 opowie Michał Pipa, zaś z tematem „Twig w Drupal 8” zmierzy się Sebastian Gos. Nie zabrakło miejsca na Lightning talki, podczas których głos mogą zabrać uczestnicy.

W agendzie znalazło się także miejsce dla code sprintu pod hasłem „Fix as much we can in core Drupal 8” z udziałem Valeriego Lourie, wspólnej pracy nad stroną dla polskiej społeczności CMS Drupal, a także dyskusji nad standaryzacją narzędzi pracy i dokumentacji, która musi zostać przetłumaczona.

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny, należy jednak zarejestrować się na stronie wydarzenia. Warto zwrócić uwagę na to, że miejsce konferencji uległo zmianie i ostatecznie odbędzie się w Strefie Kultury Studenckiej, Bud. C-18, ul. Hoene-Wrońskiego 10 Hotelu Ibis Style Wrocław przy Placu Konstytucji 3 Maja 3 we Wrocławiu.

Portal dobreprogramy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)