Nadchodzi Noc Muzeów. Pobierz aplikację i sprawdź, co warto zobaczyć

Nadchodzi Noc Muzeów. Pobierz aplikację i sprawdź, co warto zobaczyć13.05.2016 19:07
Nadchodzi Noc Muzeów. Pobierz aplikację i sprawdź, co warto zobaczyć

Już w sobotę (a w niektórych miastach już teraz) rusza Noc Muzeów. Trudno zwiedzać obiekty w całym mieście po prostu wychodząc z domu – można najwyżej się nachodzić i nic nie zobaczyć. W ułożeniu planu zwiedzania pomoże aplikacja Noc Muzeów 2016 dla Androida.

W aplikacji znajdziecie wszystkie niezbędne informacje o obiektach biorących udział w akcji. Trzeba bowiem wiedzieć, że w czasie Nocy Muzeów można odwiedzić zupełnie za darmo nie tylko klasyczne muzea i galerie, ale też miejsca zwykle dla nas niedostępne – schrony, ambasady, budynek Sejmu i wiele innych ciekawych miejsc.

Głównym elementem aplikacji jest, jak łatwo można się domyślić, mapa, pokazująca muzea w najbliższej okolicy. Po dotknięciu punktów można dowiedzieć się, co się tam znajduje, co można zobaczyć i jakie atrakcje zostały przygotowane z okazji tegorocznej Nocy Muzeów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przy opisach znajdują się też godziny otwarcia, odnośnik do strony domowej, telefon, Facebook i tym podobne informacje. Interesujące obiekty można dodać do ulubionych. Zostaną oznaczone serduszkiem także na mapie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Muzea i obiekty w pobliżu można oglądać także w postaci listy, przy czym na pierwszych pozycjach znajdą się ulubione.

Gdzie warto się wybrać?

Miłośnikom komputerów i techniki polecam szczególnie kilka miejsc. We Wrocławiu będzie to przede wszystkim Humanitarium, gdzie po rezerwacji można będzie wziąć udział w pokazach naukowych, a przy okazji obejrzeć interaktywne wystawy. Dla miłośników retro-telekomunikacji zaś atrakcją będzie wizyta w Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

Warszawa będzie przyciągać do Muzeum Techniki i Przemysłu, gdzie znajduje się unikatowe komputery K-202, AKAT i wiele innych. W Centrum Nauki Kopernik będzie można zajrzeć między innymi do pracowni robotycznych i posłuchać kosmicznej sprężyny. Miłośnikom pięknych wnętrz polecam wizytę w Ambasadzie Francji.

Jako szczęśliwa właścicielka urządzeń firmy Unitra, nie mogę nie polecić Wam wizyty w Muzeum Unitry w Poznaniu, a ponieważ do dziś lubię sobie przypomnieć niektóre polskie filmy animowane, zachęcam do wizyty w Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi. W Trójmieście techniką pulsować będzie Centrum Hewelianum.

Na koniec z żalem informuję, że w tym roku udziału w Nocu Muzeów nie bierze katowickie Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. W zamian zwiedzającym na Śląsku proponuję wizytę w Schronie Bojowym nr 5 w Chorzowie i Radiostacji w Gliwicach.

Jeśli interesują Was muzea komputerów w Polsce i Europie, polecam przegląd, który przygotowałam na ferie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)