Nadchodzi nowy Xbox Elite – najbardziej zaawansowany kontroler dla graczy

Nadchodzi nowy Xbox Elite – najbardziej zaawansowany kontroler dla graczy

Nadchodzi nowy Xbox Elite – najbardziej zaawansowany kontroler dla graczy
Kamil Zarzycki
05.07.2018 22:50

Microsoft zapowiedział pierwszy kontroler Xbox Elite już podczas targów E3 w 2015 roku i do dziś stworzonych zostało zaledwie kilka sztuk w edycji limitowanej. Wygląda na to, że firma planuje wkrótce stworzyć jego następcę. Według źródeł nowy kontroler nosi nazwę kodową Spider. Pierwsze informacje o tym urządzeniu pojawiły się na chińskiej stronie Baidu i Reddicie.

Kontroler Xbox Elite został zaprojektowany przez Microsoft z myślą o wykorzystaniu do gier każdego rodzaju. Sama firma nazywa go najbardziej zaawansowanym kontrolerem na świecie. Dzięki możliwości konfiguracji, gracz może dostosować do swoich upodobań takie elementy jak D-Pad i drążki, a także mocować wymienne łopatki. Dzięki oprogramowaniu, do każdej z nich można przypisać różne funkcje.

Obraz

Nową funkcją, która ma pojawić się w drugiej wersji kontrolera Xbox Elite, ma być między innymi trzyetapowa blokada łopatek. Ta zmiana ma pozwolić graczom na dodanie jeszcze większej liczby funkcji. Microsoft może również dodać inny profil konfiguracyjny do nadchodzącego kontrolera Xbox Elite i połączenia USB typu C.

Poza tym nadchodzący kontroler będzie również obsługiwał połączenia przy pomocy Bluetooth, którego brakowało w jego poprzedniku. Microsoft planuje także dodać port podobny do MagSafe, wraz z wbudowanymi bateriami, a całość może być również wyposażona w stację z funkcją szybkiego ładowania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowy kontroler Xbox Elite ma pojawić się na rynku pod koniec 2018 roku. Ceny będą podobne do oryginalnego kontrolera, więc można się spodziewać, że nowy Elite kosztować będzie około 550 złotych. Teraz można się już tylko zastanawiać, czy skończy tak samo jak swój poprzednik, czy też przyciągnie większą uwagę potencjalnych kupców.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)