Nadchodzi powrót palmtopów? Chiński TCL chce przywrócić markę Palm

Nadchodzi powrót palmtopów? Chiński TCL chce przywrócić markę Palm

Nadchodzi powrót palmtopów? Chiński TCL chce przywrócić markę Palm
31.08.2017 12:47, aktualizacja: 04.09.2017 14:30

Długo przed nastaniem dominacji Androida i pierwszym iPhonem, w kieszeni nosiliśmy niewielkie komputery określane mianem palmtopów. Jednym z bardziej rozpoznawalnych i docenianych wówczas producentów był Palm, tworzący palmtopy Palm, działające pod systemem Palm OS. Pojawiły się informacje, że Palm powróci na rynek.

Jak donosi serwis Android Planet, chiński producent sprzętu, firma TCL będąca obecnym właścicielem praw do marki BlackBerry, ma zamiar jeszcze mocniej wejść na rynek biznesowy. W osiągnięciu tego celu ma pomóc przywrócenie do życia marki Palm, a nowe urządzenie mamy zobaczyć już w przyszłym roku.

Nie wiemy jeszcze jakie dokładnie urządzenia powstaną pod marką Palm. Jednakże menadżer ds. marketingu TCL, Stefan Streit, powiedział, że nowa oferta będzie skierowana do fanów marki, tych tęskniących za palmtopami. Nie musi to oznaczać powrotu tych niewielkich komputerów, bowiem logo Palm może znaleźć się na smartfonach z Androidem, które miałyby cechy mające spodobać się biznesowym klientom. Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie – podziękujemy kolejnym, niemal nic nie wnoszącym smartfonom.

Palm Tungsten E2, fot. Wikimedia Commons
Palm Tungsten E2, fot. Wikimedia Commons

Prawdopodobnie systemem operacyjnym i tak będzie Android, ale oby znalazł się na urządzeniach bliższych palmtopom. Na powrót PalmOS raczej nie powinniśmy liczyć, obecnie platforma jest własnością LG. Dodatkowo za wybraniem Androida przemawia doświadczenie TCL z tym system operacyjnym. Pod jego kontrolą działają obecnie nowe smartfony BlackBerry, oczywiście znalazł się na nich pakiet oprogramowania mający zapewnić bezpieczeństwo i atrakcyjność w oczach rynku biznesowego.

Czy powrót palmtopów lub urządzeń zbliżonych do nich ma dziś sens? Klienci biznesowi wybrali już iPhone’a, cały rynek zdominowany jest przez smartfony z Androidem. Ponadto smartfony z Androidem lub iOS-em oferują zestaw funkcji i aplikacji, które zastępują możliwości dawnych palmtopów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)